Niegdyś byli postrachem profesjonalnej sceny, dziś trawią ich coraz większe problemy. Astralis nie radzi sobie w debiucie na IEM Cologne.

Dziś rozpoczęła się faza play-in IEM Cologne 2022, czyli ostatniego znaczącego turnieju w sezonie wiosennym w CS:GO. Dziś i jutro możemy oglądać fazę kwalifikacyjną, która wyłoni drugą ósemkę głównego etapu. Wśród szesnastu uczestników znaleźli się reprezentanci Astralis oraz 00Nation, którzy stoczyli ze sobą pierwsze starcie.

Brazylijski zespół zaledwie kilka dni temu poinformował o zmianach w składzie. 00Nation pod swoje skrzydła przyjęło trójkę zawodników GODSENT, dzięki czemu Epitacio „⁠TACO⁠” de Melo oraz Marcelo „⁠coldzera⁠” David ponownie rywalizują u swojego boku. Spotkanie dawnych kumpli okazało się bardzo owocne w ich debiucie, w którym dosłownie zdeklasowali Astralis.

Mecz odbył się na mapie Mirage, zdecydowanie jednej z najlepszych map Brazylijczyków. Można by pomyśleć, że omylnie przeprowadzono proces wyboru map, ponieważ Duńczycy w ostatnim czasie nie pokazywali się z dobrej strony na tej lokacji, a tak było i tym razem. Drużyna prowadzona przez Lukasa „gla1ve'a” Rossandera zdobyła zaledwie pięć punktów po stronie atakującej, a następnie wyłącznie raz skutecznie obronili obszary bombowe, w całym meczu zdobywając zaledwie sześć punktów.

Porażka ta sprawia, że Astralis dzieli wyłącznie jedna porażka od odpadnięcia z turnieju. Mecz o utrzymanie rozegrają z Complexity już dziś o godzinie 19:45. To starcie będzie miało charakter best-of-three.