Renegades wystąpi w Fazie Nowych Pretendentów na FACEIT Majorze. Australijczycy zapewnili sobie awans po zwycięstwie nad rodakami z Tainted Minds. Teraz czeka ich już tylko finał Minora, gdzie zmierzą się z TyLoo.

0

Spotkanie rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia Renegades po udanych atakach w pistoletówce i starciach z lepszym ekwipunkiem. Tainted Minds wzięło się do roboty od razu po zakupie karabinów. Pierwszy full został przez nich bezproblemowo wygrane, a dwukrotne ponowienie skutecznej obrony przełożyło się na remis 3:3. Utrata przewagi musiała zmotywować ekipą USTILO, ponieważ właśnie wtedy wróciła ona na właściwą ścieżkę. Całkowicie dominowała nad przeciwnikiem i szybko zapewniła sobie zwycięstwo połowy na poziomie 8:3. W końcówce antyterroryści walczyli o zmniejszenie straty, jednak zdobyli tylko dwie z czterech rund, a to oznaczało rezultat 5:10 do przerwy.

Po zmianie stron Renegades wygrało pistoletówkę, lecz pozwoliło rywalowi na podłożenie bomby. To dało Tainted Minds fulla w rundzie nr 18, a drużyna znakomicie wykorzystała okazję. Kolejne dobre ataki mogły dać jej nadzieję na comeback. Faworyt spotkania nie pozwolił na to i przebudził się przy stanie 12:9. Od tego momentu pewnie kroczył po triumf na Trainie. Jak się okazało, nie oddał już żadnej potyczki, wygrywając ostatecznie 16:9.Renegades rozpoczęło mecz po stronie broniącej i od razu pokazało skuteczne odbicie bombsite'u w pistoletówce. Po chwili zespół wygrał też rundę anty eco i na fulla szykował się z prowadzeniem 2:0. Tainted Minds zdołało szybko wyrównać na poziomie 2:2, lecz to wszystko, na co było ich w tamtym momencie stać. Antyterroryści zdecydowanie przejęli inicjatywę i coraz bardziej uciekali z wynikiem. Znakomita gra w defensywie zapewniła im zwycięstwo tej części mapy. Dominacja została przerwana dopiero przy stanie 2:10 na niekorzyść zawodników atakujących. Na ich nieszczęście, rewanż rywala był błyskawiczny. Później Renegades sięgnęło po piętnastą rundę, dzięki czemu przed zmianą stron prowadziło 12:3.

Runda pistoletowa w drugiej połowie była kontynuacją świetnej gry drużyny Nifty'ego. Wynik był bardzo niekorzystny dla Tainted Minds, przez co formacja decydowała się na ciągłe zakupy. Nie przyniosło to jednak pożądanego efektu, za to na koncie terrorystów pojawiło się dwanaście punktów meczowych. Po chwili zakończyli oni Overpassa zwycięstwem 16:3.Wszystkie spotkania Minorów można oglądać na kanale ESPORT NOW na twitchu. Najważniejsze informacje dotyczące tych rozgrywek, jak i samego FACEIT Majora znajdziecie na naszej podstronie.