Faza grupowa azjatyckiego Minora dobiegła końca. Do grona półfinalistów turnieju dołączyły MVP PK oraz AVANT. Koreańczycy wygrali dziś dwa spotkania, natomiast zespół z Australii wywalczył awans po emocjonującym starciu z 5POWER.

Drugi dzień zmagań na azjatyckim Minorze rozpoczął się od meczów eliminacyjnych. Do walki stanęło między innymi MVP PK, czyli jeden z faworytów całych rozgrywek, który wczoraj musiał uznać wyższość Alpha Red. Koreańczycy mierzyli się z drużyną ffamix. W jej skład wchodzą między innymi dwaj zawodnicy z europejskiego FPL – juanflatroo oraz sinnopsyy. Pierwsze połowy na obu mapach były bardzo wyrównane, bowiem ekipa xety prowadziła po nich tylko 8:7. Niżej notowana międzynarodowa formacja prezentowała się dobrze szczególnie na Inferno. Tam w pewnym momencie osiągnęła już wynik 12:9. MVP PK wzięło się jednak do roboty i wygrało całą lokację 16:13. Druga część starcia na Nuke'u była już większą dominacją faworyta, który oddał tylko dwa punkty i po zwycięstwie 16:9 utrzymał się w turnieju.

O pozostanie w Minorze walczyły również ekipy Energy oraz 5POWER. Tutaj byliśmy świadkami koncertu jednej drużyny. Chińczycy zdecydowanie przeważali nad przeciwnikiem, a szczególnie było to widać podczas pierwszych połów, gdzie osiągnęli rezultaty 13:2 i 11:4. Po zmianie stron Savage i spółka potrafili wykorzystać wcześniejsze zaliczki i mogli cieszyć się z pewnego triumfu 2:0.

Godzina 13:00 oznaczała kolejne spotkania na turnieju w Berlinie. Tym razem ich stawką było wyjście z grupy. MVP PK pojawiło się na serwerze, by zrewanżować się Alpha Red. Pierwsza mapa poszła jednak po myśli zespołu z Tajlandii, który osiągnął wygraną przede wszystkim, dzięki dobrej grze w ataku. Koreańska piątka przebudziła się na Inferno, choć nie nastąpiło to od razu po rozpoczęciu potyczki. Do przerwy HSK wraz z kolegami ponownie prowadzili 8:7, lecz po zmianie stron nie oddali już rywalowi ani jednej rundy. Na decydującej mapie MVP PK dopełniło formalności i awansowało do półfinału Minora, zwyciężając 16:8.

O awans do play-offów grały również AVANT i 5POWER. Najpierw oba zespoły wygrały mapy wybrane przez swoich przeciwników. Australijczycy okazali się lepsi na Overpassie, natomiast Chińczycy odpowiedzieli w potyczce na Mirage'u. Do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebne było starcie na Inferno, gdzie drużyna sterlinga osiągnęła prowadzenie 10:5 po pierwszej połowie. Co więcej, dobry start po zmianie stron pozwolił jej odskoczyć na 14:6. Właśnie wtedy 5POWER podjęło próbę powrotu, a kapitalna seria przyniosła zespołowi jeden punkt meczowy. W ostatniej rundzie wyżej wspomniany sterling popisał się jednak clutchem 1 vs 2, co oznaczało dogrywkę. Dodatkowy czas gry padł łupem AVANT, które wygrało 19:16.

Wyniki dzisiejszych meczów na azjatyckim Minorze:

  • Korea, Republic of MVP PK 2:0 Albania ffamix (Inferno 16:13, Nuke 16:9)
  • South Africa Energy 0:2 China 5POWER (Train 3:16, Inferno 10:16)
  • Thailand Alpha Red 1:2 Korea, Republic of MVP PK (Vertigo 16:13, Inferno 7:16, Mirage 8:16)
  • Australia AVANT 2:1 China 5POWER (Overpass 16:11, Mirage 13:16, Inferno 19:16)

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale ESPORTNOW na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Minorach, również tych ukończonych, znajdziecie tutaj.