W meczu wygranych grupy A oraz B  Grayhound wygrali z AVANT, niszcząc ich na drugiej mapie 16:0, a potem swoje zwycięstwo zanotowało również TYLOO.

  • China TYLOO 2:1 Thailand Alpha Red

W starciu na Overpassie pistoletówke zwyciężyło TYLOO, dzięki czemu mogli oni również bez problemu zdobyć kolejne oczko na potyczce z lepszym wyposażeniem. Alpha Red nie zniechęciło to jednak do dalszych prób i dzięki temu na rundzie z pełnym ekwipunkiem udało im się przełamać obronę zawodników z Chin. Przez większość czasu terroryści kontrolowali przebieg spotkania, co poskutkowało prowadzeniem w pierwszej połowie 9:6. Po zmianie stron co prawda Chińczycy wygrali na pistoletach, lecz od razu po tym polegli z teoretycznie lepszym wyposażeniem i antyterroryści bez większego problemu spokojnie zwyciężyli 16:8.

Widać było, że TYLOO nie było zadowolone z takiego obrotu spraw. Od samego początku rzucili się do ataku i za wszelką cenę chcieli przejąć całkowitą kontrolę nad spotkaniem. Po sześciu rundach wygrywali już 5:1, lecz sielanka ekipy BnTeTa po chwili się skończyła. Ich przeciwnicy bowiem zaczęli pomału wracać. Byli blisko zrównania się oczkami, ale terroryści znów na moment odskoczyli. W końcówce pierwszej połowy Alpha Red dzięki dobrej obronie obszarów bombowych zniwelowała rzutem na taśmę stratę do wyłącznie jednego punktu. Po zmianie stron sytuacja się ustabilizowała i faworyci przed rozpoczęciem tego meczu bez najmniejszego problemu zdobyli osiem na dziewięć rund, przez co mogliśmy przenieść się na decydującą mapę.

Decydujące starcie na Trainie zapowiadało dużą dominację ze strony Chińczyków. Po wygraniu pistoletówek przez następne cztery rundy demolowali swoich rywali, nie pozwalając im wchodzić na obszary bombowe. Potem przyszło małe przełamanie, lecz znowu TYLOO odpowiedziało dwoma zdobytymi oczkami. Do końca pierwszej połowy udało się Alpha Red jeszcze zdobyć pięć punktów, co teoretycznie poprawiło ich dorobek. Zmiana stron to znów powrót do początku tej mapy, czyli szybko zagarnięte trzy starcia z korzyścią dla formacji AttackeRa. Zespół broniący starał się jeszcze podgonić z wynikiem, lecz gracze z Chin bez żadnych skrupułów zakończyli całe widowisko.

  • Australia Grayhound 2:0 Australia AVANT

W początek mapy Overpass lepiej weszła drużyna Grayhound, która po siedmiu rundach jako terroryści wygrywała 6:1. Następnie AVANT coraz śmielej grali na mapie i z każdą minutą byli bardziej skuteczni, co przełożyło się na świetną serię zwycięstw, która doprowadziła do prowadzenia dwoma punktami, a koniec końców zakończeniem pierwszej połowy wynikiem 8:7. Po zmianie stron podopieczni Sico znów odnieśli zwycięstwo na pistoletach oraz tym razem również i w starciu z lepszym wyposażeniem. Ich rywale próbowali ratować się z wynikiem i gonić oponentów, lecz wzorowa gra po stronie broniącej Grayhound skończyła się ich zwycięstwem wynikiem 16:12.

Nuke od samego początku był zdecydowanie inny niż poprzednie starcie. Tutaj dexter i spółka była bezbłędna. Najpierw jako antyterroryści nie popełnili żadnego błędu, który mógł się skończyć stratą oczka, przez co po połowie na tablicy wyników widniało prowadzenie ct 15:0. Druga połowa potrwała około minutę i dzięki zajęciu obszaru bombowego przez Grayhound mecz się zakończył w ekspresowym tempie.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale ESPORTNOW na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Minora, również tych ukończonych, znajdziecie tutaj.