Grayhound i TYLOO odniosły zwycięstwa w półfinałach górnej drabinki azjatyckiego Minora. Obie drużyny przybliżyły się do StarLadder Majora, a od osiągnięcia upragnionego celu dzieli ich już tylko jedna wygrana.

  • Australia Grayhound 2:0 Korea, Republic of MVP PK (Mirage 16:10, Dust2 16:4)

Grayhound wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, lecz później przegrało starcie anty force, w którym clutchem 1 vs 3 popisał się XigN. Pomyłka nie podłamała Australijczyków i błyskawicznie wrócili oni na właściwe tory. Do swojego dorobku dołożyli pięć punktów z rzędu, a co więcej, przy momencie słabości oddali rywalowi tylko trzy oczka. Dexter i spółka wyglądali bardzo dobrze w defensywie i wydawało się, że od stanu 6:4 zaliczą bezbłędną końcówkę połowy. MVP PK przerwało tę serię w ostatniej rundzie, po tym jak xeta sam pokonał trzech ostatnich przeciwników. Po zmianie stron Koreańczycy przybliżali się do remisu, jednak potknęli się na ostatniej prostej. Wtedy Grayhound wzięło się w garść i po świetnej grze w ataku zapewniło sobie aż sześć szans na zwycięstwo. Zawodnicy wykorzystali drugą szansę, dzięki czemu wygrali Mirage'a 16:10.

Potyczka na Dust2 była o wiele bardziej jednostronna. Grayhound pozwalało sobie tylko na pojedyncze potknięcia, po których szybko resetowało swojego oponenta. MVP PK było bezradne w ofensywnych próbach, co przełożyło się na bardzo niekorzystny rezultat do przerwy. Na tablicy wyników widniało 2:13, a drużyna z Korei zdobyła dwa punkty z rzędu dopiero po starcie drugiej połowy. Na niewiele się to zdało, ponieważ Australijczycy odpowiedzieli rywalowi od razu po zakupie karabinów, a następnie zakończyli mecz zwycięstwem 16:4.

  • China TYLOO 2:0 Australia AVANT (Overpass 16:2, Mirage 16:12)

TYLOO przystąpiło do spotkania z AVANT z pozycji faworyta i od początku udowadniało swoją siłę. Chińczycy całkowicie deklasowali rywala na wybranej przez niego mapie Overpass. Świetna postawa w obronie sprawiła, że w pewnym momencie BnTeT i spółka prowadzili już 12:0. Nie udało im się jednak osiągnąć perfekcyjnej połowy, ponieważ Australijczycy sięgnęli po rundę nr 13. Jak się okazało, to niemal wszystko, na co było ich stać. Na konto sterlinga i spółki wpadła jeszcze tylko druga pistoletówka, po czym TYLOO skutecznie przełamało wroga i zwyciężyło 16:2.

AVANT postawiło przeciwnikowi trudniejsze warunki na Mirage'u. Tutaj Australijczycy zdobyli pierwszy punkt przy stanie 0:5, ale tym razem nie dali się szybko stłamsić. Co więcej, pierwsza połowa zakończyła się ich minimalnym prowadzeniem na poziomie 8:7. Po przerwie niżej notowany zespół odskoczył na 11:7, lecz jego seria została przerwana przy okazji fulla TYLOO. Od czasu tego triumfu, to Chińczycy przeważali na serwerze i po niemal bezbłędnej grze pokonali oponenta wynikiem 16:12.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale ESPORTNOW na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Minorach, również tych ukończonych, znajdziecie tutaj.