Po emocjach związanych z Minorami EU oraz NA rozpoczynamy dzisiaj zmagania z CIS i AS. Na pierwszy ogień swoje zwycięstwa zaliczyły Alpha Red, a także Grayhound.

  • Korea, Republic of MVP PK 10:16 Thailand Alpha Red

Ku zaskoczeniu zdecydowanej większości oglądających Alpha Red weszło bardzo dobrze w premierowe spotkanie Azjatyckiego Minora w Berlinie. Wygrali oni bowiem dwie pierwsze rundy i mimo uznania wyższości rywala na starciu z pełnym wyposażeniem, szybko wzięli się do roboty i od razu znowu przejęli całkowitą inicjatywę. W pewnym momencie na tablicy wyników widniało prowadzenie Tajlandczyków 7:2 i mimo oddania jeszcze dwóch punktów ekipie zeffa to zdobycie jedenastu oczek było świetnym wynikiem. Po zmianie stron bez zbędnego gadania trzy oczka w ekspresowym tempie wpadły na konto formacji z Tajlandii, lecz po tym nastąpiło przełamanie MVP PK i podopieczni staxa rzucili się do odrabiania strat. Przewaga ciągle malało, lecz  koniec końców to terroryści mogli cieszyć się ze zwycięstwa wynikiem 16:10.

  • Australia Grayhound 16:7 South Africa Energy

Pierwsze trzy potyczki na Dust2 to ciągła wymiana ognia między obiema formacjami. Zawodnicy z Australii pokazali jednak, że są lepszą drużyną i już po chwili byli oni na zdecydowanym prowadzeniu, niszcząc raz, po raz obronę przeciwnika. Terroryści z każdej strony dobijali się na obszary bombowe, skutecznie eliminując przy tym rywali. Do końca połowy Energy nie pokazało zbyt wiele, przez co Sico i spółka wygrywała 11:4. Po zmianie w pistoletówce Australijczycy znów zaprezentowali się z dobrej strony, lecz bardzo szybko stracili kontrole i trzy punkty mogło dodać na swoje konto Energy. To jednak było za mało i lada moment antyterroryści cieszyli się z wygranego meczu.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale ESPORTNOW na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Minora, również tych ukończonych, znajdziecie tutaj.