Przed rozpoczynającym się turniejem WePlay! Lock and Load drużyna pro100 poinformowała o zakontraktowaniu Arsena „ceh9” Trynozhenka na pozycję trenera.

ceh9 jest jednym z najbardziej utytułowanych graczy Counter-Strike'a 1.6. W barwach Natus Vincere wygrywał wiele znaczących turniejów, przez pewien okres dominując scenę. Jednak nadejście nowego tytułu spowolniło rozwój jego kariery, aż w końcu Trynozhenko zrezygnował z aktywnej gry na rzecz streamowania. Teraz po miesiącu okresu próbnego na pozycji trenera w organizacji pro100, zostaje zakontraktowany na stałe.

Arseny „ceh9” Trynozhenko wraz z ukraińską formacją pojawił się w Katowicach na Minorze regionu CIS. Według początkowych informacji drużyna miała grać w osłabieniu przez problemy zdrowotne jednego z zawodników, lecz ostatecznie Leonard „kenzor” Volodarchuk doszedł do siebie wystarczająco szybko aby przyjechać do Polski. Taki obrót spraw mógł odbić się na formie zespołu, gdyż pro100 nie poradziło sobie nawet z fazą grupową. Mimo nie najlepszego występu ceh9 i tak został przyjęty do składu na stałe.

Dziś pro100 rozegra pierwsze oficjalne spotkanie z ceh9 na pozycji stałego trenera. Podejmą rękawicę Teamu Kinguin w ramach WePlay! Lock and Load o godzinie 14:30.