Arka Gdynia stawia kolejny krok na scenie Counter-Strike’a. Piłkarski klub z Trójmiasta zakontraktował jeden z zespołów, występujących w Polskiej Lidze Esportowej.

Arka Gdynia już kilkukrotnie stawiała na skład Counter-Strike’a. Niestety ani razu klubowi z Gdyni nie udało się zaistnieć zbytnio na naszej rodzimej scenie.  Tym razem Śledzie zdecydowały się postawić jednak na sprawdzoną piątkę. Zółto-Niebiescy zakontraktowali skład występujący do tej pory pod nazwą Sioguns Esports. Ekipę przewodzoną przez CEDRO doskonale kojarzyć możemy z obecnego sezonu Polskiej Ligi Esportowej.

Sioguns Esports plasuje się obecnie na 9. miejscu w rozgrywkach PLE. Dotychczas Ben i spółka zdołali pokonać jedynie M1 Gaming, aczkolwiek trzeba pamiętać, ze dla nowych reprezentantów Arki Gdynia każdy punkt zdobyty w Polskiej Lidze Esportowej jest na wagę złota. Mówimy w końcu o bardzo młodej drużynie, która przy odpowiednim wsparciu w przyszłości może namieszać na polskiej scenie Counter-Strike’a.

Ekipa CEDRO zadebiutuje pod nowym szyldem już w przyszły poniedziałek. Wówczas Arka Gdynia zmierzy się z Illuminar, które po rozgromieniu Izako Boars w poprzedniej kolejce ma z pewnością chrapkę na kolejny komplet punktów.

Skład Arki Gdynia prezentuje się następująco:

Poland Adam „Cedro” Cedro

Poland Mateusz „Wik” Juźwik

Poland Beniamin „Ben” Czogalla

Poland Tomasz „Tomuss” Mikołaj

Poland Oliwier „Trize” Maziarz