Ten dzień rozpoczął się od informacji, która wisiała w powietrzu. Na oficjalnym profilu ARCY pojawiło się oświadczenie potwierdzające zakończenie współpracy polskiej organizacji z zespołem TaZa.

O tym, że podopieczni loorda niebawem zostaną bez pracodawcy wiedzieliśmy już od dłuższego czasu. Kilka tygodni temu zdradziła to bowiem menadżerka formacji – rea w artykule Weszło Esport. Dziś jednak doszło do publikacji oficjalnego wpisu na kanałach social media Aristocracy, który potwierdził wcześniejsze  doniesienia. Grono rallena kolejny raz musi zatem zabrać się za poszukiwania nowego klubu esportowego.

Trzeba przyznać, że chłopaki nie mają szczęścia. Najpierw po rozwiązaniu kontraktów z Team Kinguin zasilili całkiem nowy twór na scenie – devils.one. Po krótkim czasie zakończyli grę w tych barwach z różnych powodów i zaczęli działać na scenie jako AristocracyCodewise Gaming, które nie posiadało wtedy mocnej drużyny, postanowiło wyciągnąć rękę do mouza i spółki, przygarniając ich pod swoje skrzydła, zachowując przy tym nazwę zespołu TaZa. Wydawało się, że będzie to długotrwały projekt, który zapewni CS-owej dywizji stabilizację, lecz niestety skończyło się tak, jak zwykle – rozstaniem.

Aktualnie ARCY znajduje się na finałach ESL Mistrzostw Polski Jesień 2019, podczas których zawalczy o obronę pucharu, ale już bez wsparcia organizacji. Półfinał z udziałem składu minise'a rozpocznie się o 17:00. Podejmie on x-kom AGO, które awansowało na LAN-a pokonując w ćwierćfinale Actina PACT.