IEM Summer 2021 powoli nabiera rozpędu. Dzisiaj zobaczymy zmagania 2. rundy grupy B, a w niej Evil Geniuses zmierzy się z Heroic.

  • Denmark Heroic – United States Evil Geniuses

Heroic to obok Gambitu najbardziej wymagający rywal z całej stawki. Vitality jednak już wczoraj pokazało, że można wygrywać z faworytami, dlaczego więc nie miałoby się to stać dzisiaj? Evil Geniuses ma arcytrudne zadanie do wykonania, gdyż Duńczycy to drugi zespół świata, który jest wielkim faworytem do wygrania całego turnieju. To również na pewno bardziej wymagający przeciwnik niż Spirit. Ponadto wczorajszy mecz EG był w formacie BO1, który może być lekko randomowy. Najlepiej świadczą o tym inne wyniki na turnieju, jak chociażby przegrana NIP-u z OG, czy Astralis z FPX.

Dzisiejsze spotkanie z Heroic będzie już w formacie BO3, co oznacza, że nie ma tu miejsca na przypadki. Duńczycy są oczywiście wielkim faworytem tego starcia. To zrozumiałe, ekipa cadiana praktycznie nie przegrywa, a jeśli już jej się to zdarza, to ma to miejsce przeciwko absolutnej czołówce światowej. Jak wiemy, Evil Geniuses na razie nie należy do tego grona, to 38. zespół rankingu HLTV, świeżo po serii pięciu porażek z rzędu. Serii, którą udało się dopiero wczoraj przełamać. Oczywiście MICHU i spółka zagrali ze Spirit znakomite spotkanie, ale równie dobrze mógł być to jednorazowy wystrzał. Prawdziwy sprawdzian formy przyjdzie właśnie dziś.

Spotkanie zaplanowano na godzinę 16:45, transmisja odbędzie się na kanale ESL.