To był niezwykle emocjonujący dzień z udziałem zawodników Aristocracy, którzy rozgrywali swoje ostateczne mecze w zamkniętych kwalifikacjach do QI Banja Luka 2019. Ostatecznie naszym rodakom udało się wywalczyć awans na główne wydarzenie!

Ogólnie w eliminacjach do wspomnianych zawodów wzięły udział praktycznie wszystkie formacje z czołówki Polski. Pojawili się w nich reprezentanci Actina PACTWisły All in! Games KrakówIlluminar Gaming oraz Aristocracy. W rozgrywkach wystąpił też m1x TUDSONA, który od wczoraj oficjalnie zasila szeregi Secret. Niestety wszystkim poza podopiecznym loorda poszło w nich słabo, a iHG, podobnie jak TS postanowiło wycofać się z walki o turniej. W przypadku oskarisha i spółki znamy przyczynę tej decyzji – otrzymali oni bowiem zaproszenie na DreamHack Open Sevilla 2019, natomiast jeśli chodzi o formację anarkaza, to nie wiadomo dlaczego tak postąpiła.

W play-offach, które były ostatnią prostą do zdobycia slota na QI Banja Luka 2019 zagrało jedynie ARCY. Zespół TaZa na początek podjął bułgarskie SKADE i pokonał je wynikiem 2:0. W finale kwalifikacji spotkał się z Duńczykami grającymi pod banderą Copenhagen Flames. Z nimi również dał radę wygrać tym samym rezultatem, dzięki czemu zapewnił sobie udział w prestiżowym wydarzeniu pod koniec roku!

Na ten moment wiemy, że w akcji na imprezie esportowej w Bośni i Hercegowinie od 13 do 15 grudnia oglądać będziemy:

  • Russian Federation pro100
  • Mongolia AUGUST
  • Poland Aristocracy

Pozostało do wypełnienia jeszcze pięć miejsc. Niebawem dowiemy się, kto dołączy do gry o nagrody z puli wynoszącej $150 000.