Zaraz po przegranym przez ARCY ćwierćfinale United Masters League dowiedzieliśmy się, że zespół przestaje istnieć. Wszyscy członkowie drużyny poinformowali o tym za pomocą mediów społecznościowych.

Minione miesiące nie były łatwe dla drużyny Wiktora „TaZa” Wojtasa. Borykała się ona z kłopotami dotyczącymi składu, wyników oraz pracodawcy, którego nie mogła znaleźć odkąd straciła wsparcie Codewise Gaming. Niektórzy członkowie zespołu z czasem decydowali się zatem na zmianę barw, aż w końcu pozostałe w gronie osoby podjęły wspólną decyzję o zakończeniu tego projektu i rozejściu się w różnych kierunkach.

Z dniem dzisiejszym niżej podane osoby zostały wolnymi agentami i czekają na oferty.

  • Poland Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Poland Karol „rallen” Rodowicz
  • Poland Filip „NEO” Kubski
  • Poland Olek „hades” Miskiewicz
  • Poland Mikołaj „mouz” Karolewski

Przypomnijmy, że w przeszłości ARCY niejednokrotnie stawało na najwyższym miejscu podium ESL Mistrzostw Polski, wygrało DreamHack Open Montreal, dwa razy zdobyło medal podczas Games Clash Masters – raz srebrny, a raz brązowy, została wicemistrzem piątej edycji Polskiej Ligi Esportowej i zgarnęła puchar LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów.

O samym rozpadzie ekipy dość długi wpis dodał jej lider – TaZ. Opowiedział o tym, jak ciężki był ostatni okres i podziękował bardzo każdemu, który zaangażował się w jego dywizję. Co chyba dla wielu najważniejsze – post zakończył słowami, które jasno nam przekazują, że legendarny zawodnik nie zamierza odwieszać myszki na kołek i dalej pragnie rywalizować.

Najłatwiej, gdy plany nie wychodzą, powiedzieć sobie, że to już koniec, ale pamiętacie te wszystkie pozornie beznadziejne sytuacje na mapach, z których potrafiliśmy wyjść? Były ich setki.
Jedną akcją potrafiliśmy odwrócić losy spotkania. Bo tacy właśnie jesteśmy. Czy mając takie doświadczenie kończysz, poddajesz się? Poddanie to stan umysłu, a mi jeszcze daleko do tego. Coś się kończy a coś…