Za nami kolejne starcia z udziałem Polaków w ramach zamkniętych kwalifikacji do IEM Katowice. Illuminar Gaming pokonało ARCY, a x-kom AGO zwyciężyło z Heroic!

W pojedynku między iHG a gronem TaZa obejrzeliśmy dwie mapy. Najpierw podopieczni IMD udowodnili swoją wyższość pokonując enemy wynikiem 16:11 na Trainie. Później dopięli swego podczas rywalizacji na Nuke'u, który także został przez nich wygrany dość pewnym rezultatem – 16:11.

Mecz Jastrzębi z duńskim Heroic potrwał nieco dłużej. Zmagania rozpoczęły się od Traina wybranego przez AGO. Nasi rodacy prezentowali na nim świetnego CS-a, co zaowocowało triumfem 16 do 3. Wydawało się więc, że na Nuke'u pójdą po swoje i zakończą te rozgrywki, lecz rzeczywistość okazała się być inna. Snappi i spółka doprowadzili do remisu zwyciężając 16:10. Wszystko więc rozstrzygnęło się na Vertigo – mapie lubianej przez jednych i drugich. W tym starciu nie było jednak widać, aby Duńczycy za nią przepadali. Drużyna GruBego kompletnie ich zniszczyła – 16:5.

Podsumowując, po wyżej opisanych spotkaniach z eliminacjami pożegnali się członkowie ARCY i skład cadiaNa. Wciąż mamy więc dwie rodzime brygady, które walczą o miejsce na liście uczestników jednej z najbardziej prestiżowych imprez esportowych w roku – Intel Extreme Masters Katowice. Mowa oczywiście o x-kom AGO Illuminar Gaming. To za reprezentantów tych organizacji będziemy mocno ściskać kciuki w drugim dniu zamkniętego etapu kwalifikacji.