Żeńska scena CS:GO powitała dziś nową organizację! Mowa o Arcane Wave, które przejęło kobiecą drużynę wcześniej związaną z Unity Female.

Na czwartych urodzinach Illuminar Gaming padło wiele ogłoszeń. Jednym z nich była informacja o powstaniu nowej, całkowicie niezależnej od iHG firmy, która w odróżnieniu od innych klubów esportowych, skupi się głównie na wspieraniu kobiet chcących osiągać sukcesy w środowisku sportu elektronicznego. Warto jednak wspomnieć, że podczas imprezy w Poznaniu Wojciech Niesiobieski nie zdradził jeszcze nazwy marki stworzonej przy pomocy WEOWN oraz Illuminar. Poznaliśmy ją dopiero dzisiaj.

Mowa o Arcane Wave, które rozpoczęło swoją przygodę zatrudniając dywizję należącą dotychczas do Unity Female. Trzeba przyznać, że włodarze AW wybrali praktycznie najlepiej, jak tylko mogli. Przyjęli bowiem pod swoje skrzydła zespół, który w ramach ESL Sprite Mistrzostw Kobiet w fazie zasadniczej zajął drugą pozycję, ulegając enemy zaledwie trzy razy na czternaście rozegranych map. To świetny wynik, który POLIN i spółce zapewnił bezpośredni awans do LAN-owego etapu, czyli półfinałów. Już w najbliższy weekend dziewczyny zawalczą zatem o udany debiut w nowych barwach.

Od czasu zakończenia współpracy z AVEZ Esport grałyśmy pod nazwą Unity Female. W tym samym czasie osiągnęłyśmy wiele sukcesów, jednym z nich jest dostanie się na finały ESL Sprite Mistrzostwa Kobiet. Dziś możemy już oficjalnie powiedzieć, że stworzyłyśmy wspólnie z WEOWN i Illuminar Gaming, organizację Arcane Wave – i właśnie ją będziemy reprezentować w finałach i wszystkich przyszłych turniejach. Już od 4 urodzin iHG staff naszej nowej organizacji czuwa nad nami i zapewnia nam wszystko, czego potrzebujemy. Zdołałyśmy poznać się już z zespołem i poczuć, że także jesteśmy częścią rodziny, jaką wspólnie tworzą. To dla nas szansa na długą i owocną współpracę. Wierzymy, że w Arcane Wave rozwiniemy skrzydła i wzniesiemy się na wyżyny naszych możliwości!” – powiedziała Angieee po ogłoszeniu współpracy jej formacji z Arcane Wave.

Niżej przedstawiamy skład Arcane Wave:

  • Poland Angelika „Angieee” Kumorkiewicz
  • Poland Oliwia „OLIVKA” Nikolaidi
  • Poland Julia „JULKAA” Marek
  • Poland Paula „POLIN” Wasilewicz
  • Poland Magdalena „MADZIX” Pranica