Reprezentantki Arcane Wave rozpoczynają dziś przygodę z DreamHack Showdown Summer. Są jedną z sześciu ekip walczących o część z puli nagród $25.000.

Arcane Wave jest jednym z sześciu zespołów, które rozpoczną dziś przygodę z DreamHackiem. Zwyciężczynie ESL Sprite Mistrzostw Polski 2019 o godzinie 11:00 pojawią się na serwerze i rozegrają swój mecz inauguracyjny.

Zawodniczki Arcane Wave dostały się na turniej dzięki otwartym kwalifikacjom, w których wzięło udział prawie trzydzieści zespołów z całej Europy. W najlepszej szesnastce znalazły się też inne reprezentantki naszego kraju – 4750 Crew, Izako Boars Ladies oraz Invicta Female. Podopieczne Piotra „izaka”  Skowyrskiego również otarły się o awans, lecz ostatecznie po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrały z wagwan. Z kolei Invicta Female o awans grała z Arcane Wave.

Angelika „Angieee” Kumorkiewicz i spółka swój pierwszy mecz zagrają na DeftFox female. Dla obydwóch ekip jest to debiut na turnieju takiej rangi, lecz zespoły mają małą wspólną historię. W finale ESL Sprite Mistrzostw Polski 2019 spotkali się z Victorią „Victorią” Ukasovą w barwach krisilarisy. Mimo, że wtedy lepsze okazało się Arcane Wave, w dzisiejszym pojedynku to DeftFox female jest zdecydowanym faworytem według ekspertów.

Mecze będą miały charakter best-of-three, zaś turniej będzie rozegrany według drabinki podwójnej eliminacji. Oznacza to, że ekipa, która dziś polegnie, otrzyma jeszcze jedną szansę. Harmonogram na dziś:

  • 11:00 – Poland Arcane Wave vs Russian Federation DeftFox female
  • 14:00 – European Union SKADIES vs Spain Giants Female
  • 17:00 – European Union Originem vs Arcane Wave/DeftFox female
  • 20:00 – European Union Galaxy Racer fe vs SKADIES/Giants Female

Mecze można oglądać na oficjalnym kanale DreamHack.