Wczorajsza sromotna porażka Teamu Vitality okazuje się nie być dziełem przypadku. Francuska ekipa tymczasowo traci kapitana.

Team Vitality wczoraj rozpoczął przygodę w BLAST Premier Spring Groups, gdzie odnieśli bolesną klęskę w meczu na Complexity. Francuzi w trakcie spotkania byli wręcz nieobecni, o czym świadczą statystyki ich czołowego zawodnika – Mathieu „ZywOo” Herbaut, najlepszy gracz 2020 roku, zdobył na drugiej mapie wyłącznie dwie eliminacje.

Zgodnie z oświadczeniem wystosowanym przez francuski klub, kapitan zespołu Dan „apEX” Madesclaire tymczasowo odwiesi myszkę na kołek. Prowadzący Pszczół z powodów problemów prywatnych nie jest w stanie w pełni uczestniczyć w życiu drużyny, więc decyzją trenera został odsunięty od reszty zespołu na czas trwania BLAST Premier Spring Groups. Rémy „XTQZZZ” Quoniam zaznaczył, że jeśli zajdzie taka potrzeba, okres ten zostanie wydłużony.

Podjąłem decyzję aby dać apEXowi czas na złapanie oddechu, przynajmniej na okres BLAST Premier Spring. Ten okres zostanie wydłużony jeśli będzie to potrzebne aby uchronić jego dobre samopoczucie i być pewnym, że wróci do gry wypoczęty oraz opanowany. Jego rola w drużynie jest kluczowa, więc mamy nadzieję, że wróci do nas szybko. Dan, możesz mieć pewność, że damy z siebie wszystko podczas Twojej nieobecności. 

– słowa Rémy'ego „XTQZZZ” Quoniama w oficjalnym oświadczeniu

Ta decyzja oznacza, że Vitality w nadchodzących spotkaniach na serwerze pojawi się ze swoim szóstym zawodnikiem – Nabilem „Niverą” Benrlitomem, który dołączył do nich w październiku ubiegłego roku. Odsunięcie Dana „apEXa” Madesclaire od składu na czas BLAST Premier Spring oznacza, że będzie on nieobecny przynajmniej do czerwca bieżącego roku – to właśnie wtedy odbywają się finały wiosennego sezonu.

Vitality dziś wieczorem zagra z Evil Geniuses o utrzymanie się w turnieju BLAST Premier Spring Groups. Polską transmisję z wszystkich przystanków BLAST Premier w 2021 roku będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv.