To był naprawdę wyrównany pojedynek, który równie dobrze mógł skończyć się kompletnie inaczej. Ostatecznie Anonymo wygrywa z HONORIS 2:0 i posiada już bilans 2-1 w Spring Sweet Spring 3 – Regionals.

• Poland Anonymo 2:0 Poland HONORIS (Nuke 16:14, Inferno 19:17)

Mecz rozpoczął się na Nuke'u – wyborze Anonymo. I rzeczywiście Snax i spółka w pierwszej połowie udowodnili, że są dobrze przygotowani pod tę mapę, zwłaszcza w ofensywnej grze. Świadczy o tym wynik – 7:8 grając po stronie TT można uznawać za sukces na Nuke'u. Po krótkiej przerwie drużyny zamieniły się rolami. Wóczas do głosu doszli gracze HONORIS, którzy wygrali pistoletówkę i pięć z sześciu kolejnych rund, wychodząc błyskawicznie na prowadzenie 14:8! Główny prym w drużynie wiódł azizz, który jednak wyjątkowo nie korzystał zbyt często ze snajperki. W 23. rundzie okres miodowy dla HONORIS dobiegł końca – od tego momentu Anonymo wróciło na właściwe tory i rozpoczęło szaleńczą pogoń za zwycięstwem. Efekt był piorunujący – to osiem wygranych rund i pokonanie przeciwnika wynikiem 16:14. Znakomitą dyspozycją wykazali się Snax i KEi, zdobywając kolejno 30 i 28 fragów. W ekipie HONORIS zdecydowanie zabrakło reiko, który z 16 fragami i 26 śmierciami był bliski zamykania tabeli.

Rywalizacja przeniosła się na Inferno, gdzie to HONORIS od samego początku narzuciło tempo gry i jeszcze w pierwszej połowie wyszło na wysokie prowadzenie 10:5. Zespół jednak źle zniósł zmianę stron, bowiem start drugiej połowy to dla ekipy NEO istna katastrofa. Anonymo w tym czasie wygrało siedem rund z rzędu, tym samym odrabiając stratę, a nawet wychodząc delikatnie na prowadzenie. Końcówka to już istne pójście „na noże” z obu stron. Efekt był wiadomy – tutaj potrzeba dogrywki. W niej minimalnie lepsi byli gracze Anonymo, którzy finalnie cieszyli się ze zwycięstwa 19:17. Na największą pochwałę zasługuje jednak reiko – aimer HONORIS zdobył aż 40 fragó i z ratingiem 1.62 nie miał sobie równych na serwerze. Cegiełko finalnie nie otrzymał wystarczającego wsparcia od reszty drużyny, by dało się ten mecz wygrać. Po drugiej stronie wyróżnił się Snax i jego 33 fragi. Zaskoczyła zaś słaba dyspozycja KEia, który był najsłabszym zawodnikiem na serwerze.

Tym samym Anonymo posiada bilans 2-1 i jutro zagra o awans do turnieju głównego Spring Sweet Spring. HONORIS zaś wykorzystało limit błędów, teraz porażka oznacza eliminację z rozgrywek.