Anonymo nie zawiodło polskich kibiców. Ekipa Snaxa nie dała się zaskoczyć ORDER i dopisała na swoje konto pierwsze zwycięstwo w fazie Conference ESL Pro League.

Polski super-team nie mógł narzekać na losowanie. Na start fazy Conference ESL Pro League Anonymo przyszło się zmierzyć z australijskim ORDER, które w światowym rankingu HLTV zajmuje dopiero 74. miejsce. Ewentualna porażka z drużyną USTILO byłaby dla Polaków małą kompromitacją, której na całe szczęśćie udało się uniknąć.

Początek meczu wcale nie należał do łatwych dla Polaków. W pierwszej połowie zawodnikom ORDER udało się zdobyć aż 7 rund. Druga pistoletówka  została wygrana jednak przez Anonymo, dzięki czemu Polakom udało się odskoczyć z wynikiem i w pewnym momencie prowadzili już 13 do 7. Australijczycy próbowali jeszcze wracać do meczu, ale nieskutecznie i wkrótce Anonimowi zdołali postawić kropkę nad ”i”, zdobywając szesnastą rundę.

Na Mirage’u Anonymo także okazało się zdecydowanie lepszą drużyną. Na przestrzeni całej mapy Australijczykom udało się wygrać tylko osiem rund. Polacy przerwali tym samym passę pięciu zwycięstw z rzędu ekipy Rickeha.

Wynik spotkania:

Australia ORDER 0:2 Anonymo Poland

  • Vertigo – 9:16
  • Mirage – 8:16