W drugim półfinale ESL Mistrzostw Polski x-kom AGO podjęło Anonymo Esports. Po pełnej serii BO3 slota w Wielkim Finale zgarnęły Jastrzębie.

  • Poland x-kom AGO 2:1 Poland Anonymo Esports

Inferno było pierwszą mapą w starciu ekipy Karola „rallen” Rodowicza z podopiecznymi Adriana „IMD” Piepera. Zdecydowanie lepiej odnalazły się na nim Jastrzębie, które rozdawały karty w ofensywie. Efektem ich świetnego ataku było prowadzenie 11:4 po 15. rundach rywalizacji. Zmiana stron nie wpłynęła na rozgrywkę – x-kom AGO w defensywie również było silne i szybko zamknęło pojedynek – 16:6.

Na Nuke'u formacja Damiana „Furlan” Kisłowskiego robiła wszystko, aby zakończyć zawody zwycięstwem i zapewnić sobie finał. Anonymo Esports jednak nie odpuszczało i mimo, że przegrało połowę numer jeden 6:9, to ostatecznie będąc w CT udało im się wrócić i triumfować nad przeciwnikiem 16:13.

Mówi się natomiast, że co się odwlecze, to nie uciecze. Powiedzenie sprawdziło się w sytuacji AGO, które owszem odnotowało porażkę na Nuke'u, ale na Mirage'u dopięło swego. Najpierw osiągnęło 7 punktów w ataku, a następnie dołożyło do tego 9 oczek w obronie. Złożyło się to zatem na wygraną rezultatem 16:11 oraz 2:1 w całej serii BO3 i upragniony awans do Wielkiego Finału ESL Mistrzostw Polski.

W najważniejszym spotkaniu sezonu, po którym poznamy najlepszy zespół ESL MPx-kom AGO zmierzy się z Honoris, które pokonało na swojej drodze Izako Boars. Mecz odbędzie się dziś o godzinie 17:00. Transmisja dostępna będzie pod tym adresem.