Dzisiaj na serwerach zobaczymy dwie polskie drużyny – Anonymo i Izako Boars. Ekipa Snaxa rozpoczyna European Development Championship od meczu z Tridentem, Dziki zaś kontynuują grę w play-offach ESEA Advanced. Dzisiejszy mecz z Sinners to jednocześnie finał drabinki wygranych.

  • Poland Anonymo – Russian Federation Trident

Nowy turniej, nowe szanse. Anonymo ostatnio nie radzi sobie najlepiej i osiąga raczej średnie wyniki na arenie międzynarodowej. EDC to kolejne dosyć mocno obsadzone rozgrywki, a najpoważniejszymi rywalami w drodze po zwycięstwo powinni być gracze ENCE, SKADE, Endpoint i ex-Winstrike, nie należy zapominać również o Sprout. Najpierw jednak trzeba myśleć o wyjściu z grupy. Ta na szczęście jest przystępna – pierwszy rywal Polaków to Trident. Obie drużyny spotkały się ze sobą kilka dni temu, wtedy górą byli gracze Anonymo. Dzisiejsze spotkanie różni się jednak tym, że odbywa się w systemie BO1. Jeśli Snax i spółka wygrają, to w meczu wygranych zmierzą się ze zwycięzcą meczu Endpoint – 100PG, czyli najprawdopodobniej z tymi pierwszymi. Zawodnicy Endpoint są w świetnej formie, ale wkrótce stracą swojego najlepszego gracza – flameZa. Izraelczyk jednak jeszcze dzisiaj powinien wystąpić w starych barwach, a dopiero za kilka dni dołączy do OG.

  • Czech Republic Sinners – Poland Izako Boars

Spotkanie dużego kalibru czeka nas również wieczorem, bowiem Izako Boars zmierzy się z Sinners. Jest to finał górnej drabinki play-offów ESEA Advanced, tym samym Polacy są o dwa kroki od awansu do ESEA Premier. Najpierw jednak trzeba pokonać czeski zespół, który na razie nie stracił nawet mapy podczas wszystkich spotkań w play-offach. Dziki radzą sobie równie dobrze – dopiero w ostatniej rundzie wygrali „zaledwie” 2:1, ale mierzyli się z Movistar Riders, czyli najwyżej rozstawioną drużyną w turnieju. Starcie z Sinners będzie trzecim meczem pomiędzy obiema drużynami w 2021 roku, dotychczasowy bilans to 1-1. Pora więc wyłonić zwycięzcę w bitwie polsko-czeskiej.

Harmonogram spotkań na dziś:

  • 13:00 Poland Anonymo – Russian Federation Trident – transmisja
  • 14:00 mecz wygranych grupy A EDC
  • 20:00 Czech Republic Sinners – Poland Izako Boars – transmisja