Czwartek to kolejny bardzo intensywny dzień dla polskich drużyn. x-kom AGO i Wisła All in! Games Kraków kontynuują swoją drogę po ESL Pro League, MAD DOG'S PACT gra o utrzymanie w ESEA Premier, a Anonymo rozpoczyna zmagania w REPUBLEAGUE.

  • Czech Republic Sinners – Poland Anonymo

Najwyższa pora, aby Anonymo w końcu odbiło się od dna w europejskich rozgrywkach. Dotychczas wszystkie kończyły się klęską, a w środę Polacy odpadli również z play-offów ESEA Premier. Teraz pora na nowe rozgrywki, czyli jednocześnie nowe szanse. REPUBLEAGUE TIPOS Season 1 nie są bardzo wymagającym turniejem, w gronie uczestników znajduje się zaledwie cztery drużyny z przedziału rankingowego 20-30 HLTV. Na start Anonymo zmierzy się z Sinners. Czesi również są bez formy, grają coraz gorzej i przegrywają coraz więcej meczów. To idealna okazja na przełamanie dla Polaków. Będzie to mecz BO1 w ramach fazy grupowej rozgrywanej systemem szwajcarskim.

  • Germany Sprout – Poland x-kom AGO

Jastrzębie nadal pozostają w grze o slota w 14. sezonie ESL Pro League. Tym razem na drodze AGO znalazło się Sprout, które spadło do drabinki przegranych po porażce z SAW 0:2. Wisła kilka dni temu udowodniła, że rywalizacja z Niemcami jest możliwa, urywając im jedną mapę. Oby Jastrzębie poprawiły ten wynik, jeśli jednak przegrają, to odpadną z play-offów ESEA Premier. Wygrana z kolei przesunie ich do finału drabinki przegranych, gdzie mogą zmierzyć się z Wisłą.

  • Belarus Nemiga – Poland Wisła All in! Games Kraków

Druga para półfinałów drabinki przegranych to Nemiga versus Wisła Kraków. Polacy to właściwie sąsiedzi w rankingu HLTV z drużyną regionu CIS, zapowiada się więc bardzo wyrównany pojedynek. Nemiga w drabince przegranych znalazła się przez porażkę z ex-Winstrike 0:2, miejmy nadzieję, że podobnym wynikiem zakończy się ich rywalizacja z Białą Gwiazdą.

  • Bulgaria FATE – Poland MAD DOG'S PACT

I ostatnie spotkanie na dziś, czyli rywalizacja PACT z FATE. Polacy są ostatnio w fatalnej formie, wczoraj przegrali w PLE z AVEZ, ich sytuacja w ESL MP również jest nieciekawa, o arenie międzynarodowej nie ma co mówić. Dzisiejsze spotkanie z FATE jest o bardzo dużą stawkę – wygrany pozostanie na kolejny sezon w ESEA Premier, przegrany spadnie do ESEA Advanced. Dyspozycja Bułgarów z kolei stoi pod znakiem zapytania, gdyż w ostatnich tygodniach byli niemalże nieaktywni. Trzymajmy kciuki za PACT, bo jeśli darko i spółce uda się utrzymać w ESEA Premier, to będziemy mieli pięć drużyn w tej lidze (po awansie Izako Boars, w przypadku awansu do EPL Wisły albo AGO liczba polskich uczestników w ESEA Premier będzie wynosić cztery).

Harmonogram spotkań:

  • 14:00 Czech Republic Sinners – Poland Anonymo transmisja
  • 19:00 Germany Sprout – Poland x-kom AGO
  • 19:00 Belarus Nemiga – Poland Wisła All in! Games Kraków
  • 21:00 Bulgaria FATE – Poland MAD DOG'S PACT