Wczoraj poznaliśmy pierwsze dwa zespoły, które z zamkniętych kwalifikacji awansowały do nadchodzącej edycji ESL Mistrzostw Polski. Mowa o reprezentantach Anonymo Esports i Honoris!

Zmagania w ramach zamkniętego etapu eliminacji do ESL MP wystartowały wczoraj popołudniu. W przypadku obu podanych wyżej ekip – ich przygoda z rozgrywkami rozpoczęła się dopiero od drugiej rundy, do której bezpośrednio otrzymały zaproszenie od organizatorów. W efekcie Anonymo Esports podjęło StylDunow, który wcześniej zwyciężył 19:16 z CLEANTmix, a Honoris zagrało przeciwko Dr. Pepper Team, czyli drużynie, która okazała się mocniejsza od piratesports wygrywając 16:11.

Jeżeli chodzi o Anonymo, to ich potyczka z najlepszym polskim mixem poszła całkiem gładko. Najpierw Janusz „Snax” Pogorzelski i spółka pewnie zgarnęli Traina wynikiem 16:12, a następnie dopięli swego na Inferno, które zamknęli 16 do 10. Honoris pokonało swojego rywala numer jeden jeszcze szybciej, bo 16:4 na Trainie i Vertigo. To były więc naprawdę gładkie zawody dla formacji prowadzonej przez dwóch weteranów.

W międzyczasie Illuminar Gaming triumfowało nad Tarczyński Protein Team – 2:0, dzięki czemu znalazło się w finałowym starciu górnej drabinki, w którym czekali na nich podopieczni Adriana „IMD” Piepera. Po drugiej stronie zestawienia w meczu o awans HNRS zmierzyło się z PGE Turów Zgorzelec, który po drodze przeszedł przez GloriaVictoribusClan (16:9) i Śląsk Wrocław Esports (2:0).

Oba spotkania, których stawką był slot przyniosły kibicom ogromne emocje. Koniec końców podczas pierwszego dnia rywalizacji szczęśliwe mogły być tylko dwa składy i były nimi – Anonymo Esports, które zwyciężyło 2:0 z iHG oraz Honoris, które wygrało 2:1 z PGE Turów Zgorzelec. Wymienione zespoły trafiły po tych pojedynkach na listę uczestników ESL Mistrzostw Polski.

Warto natomiast podkreślić, że nadal w ESL MP są miejsca dla dwóch ekip z zamkniętych kwalifikacji. Dziś dowiemy się, kto je zgarnie. Poniżej przedstawiamy harmonogram zmagań, które będzie można obserwować tutaj oraz pod tym adresem. 

  • 16:00 Poland StylDunow vs. Poland Tarczyński Protein Team
  • 16:00 Poland AVEZ vs. Poland Dr. Pepper Team
  • 19:00 Poland PGE Turów Zgorzelec vs. Poland StylDunow / Tarczyński Protein Team
  • 19:00 Poland Illuminar Gaming vs. Poland AVEZ / Dr. Pepper Team