Akademia Anonymo w PGE Dywizji Mistrzowskiej? Nic z tego. Polska Liga Esportowa przesunęła ją do Lotto Dywizji Profesjonalnej, co jest oczywiście w pełni zrozumiałe.

Niedawno Polska Liga Esportowa odsłoniła wszystkie karty dotyczące PGE Dywizji Mistrzowskiej. Były to same dobre informacje, ponieważ organizatorzy ligi przekazali, że zwiększają pulę nagród do 250. tysięcy złotych i listę uczestników do 10. Jedną z nowych drużyn w rozgrywkach miało być Anonymo Esports, lecz okazało się, że klub nie chce wystawić głównej piątki, tylko akademię. PLE się na to nie zgodziło i w porozumieniu z Anonymo postanowiło przesunąć formację do Lotto Dywizji Profesjonalnej.

Decyzja Polskiej Ligi Esportowej wydaje się zrozumiała. W końcu po to powstały poziomy rywalizacji, aby w jednym pojawiały się możliwie najlepsze zespoły, a w drugim ekipy sprawiedliwie walczyły o dostanie się na wyższy stopień ligi.

Akademia Anonymo Esports nie zostanie zatem wrzucona na głęboką wodę. Będzie mogła stopniowo budować swoją siłę w Lotto Dywizji Profesjonalnej. W PGE Dywizji Mistrzowskiej lukę po podopiecznych Mateusza „Sówek” Kowalczyka załata zwycięzca meczu między PL123 AVEZ. Spotkanie wystartuje jutro o godzinie 18:00.