Polski piątek – już dziś zobaczymy aż pięć biało-czerwonych ekip w grze. Dzień zacznie Wisła, południe spędzimy na bratobójczym pojedynku, o 14:00 zaś ruszają najważniejsze spotkania – o awans do DreamHacka Open January 2021. Dzieje się!

  • Tricked – Wisła Kraków

Pierwszy mecz na dziś rozpocznie się już o godzinie 10:00. Jest to rozgrzewka, bowiem Wisła Kraków rozpoczyna drogę w kwalifikacjach do European Development Championship 2. Pierwszy mecz zamkniętych kwalifikacji Biała Gwiazda zagra z Tricked. Rywal zdecydowanie w zasięgu, chociaż całkiem nieźle rozpoczął rok 2021 – Duńczycy bowiem w cuglach wygrali swój regionalny turniej Snow Sweet Snow. Teraz pora jednak na międzynarodowego rywala, a z takim kiR i spółka naprawdę rzadko grają. Wisła Kraków zaś przystępuje do tego spotkania bez swojego kluczowego gracza – mynia – który ostatnio zasilił szeregi Anonymo. W ekipie Szpera wystąpi za to phr. Jak taka piątka się sprawdzi? Przekonamy się o tym w okolicach południa, gdy mecz dobiegnie końca. Transmisja na kanale Tarczyński.

  • Pompa Team – HONORIS

Drugi mecz na dziś to mini polskie derby, czyli spotkanie Pompy z HONORIS w ramach regionalnego turnieju Snow Sweet Snow. Stawka spotkania jest całkiem wysoka – zwycięzca wyjdzie z grupy i trafi do drugiego etapu rozgrywek. Co ciekawe, obie drużyny mierzyły się ze sobą w pierwszej rundzie – wówczas górą było HONORIS. Pompa jednak później zaimponowała wszystkim, pokonując 2:0 x-kom AGO. Ciężko wytypować w tym spotkaniu faworyta, obie drużyny mają czym postraszyć rywala. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:00, transmisja na kanale GG.

  • forZe – Anonymo

Pora na pierwszy szlagier, czyli starcie Anonymo z forZe zaplanowane na godzinę 14:00. Zapowiada się bardzo trudne spotkanie dla Polaków, w końcu Rosjanie to 26. drużyna świata wg rankingu HLTV. Chociaż gdybyśmy spoglądali tylko na ranking, to Anonymo właśnie ma za sobą wyautowanie zespołu z 23. miejsca tegoż zestawienia. Jedno jest pewne – Polacy udowodnili już podczas otwartych kwalifikacji, że ich sufit jest naprawdę wysoko i potrafią eleminować „średniaków” Europy. forZe jesienią i zimą zdecydowanie podupadło, Rosjanie mieli o wiele lepsze momenty w 2020 roku. Może to jest szansa dla Anonymo? W fazie wygranej Polaków będzie dzielić tylko jedno zwycięstwo od dostania się na DreamHack.

  • HellRaisers – Styl Dunów

Drugą parą zamkniętych kwalifikacji DreamHacka jest HellRaisers i Styl Dunów. Polski mix zagrał wszystkim na nosie w otwartej części, niespodziewanie przechodząc dalej. Takie zestawienie zawodników udowodniło, że ma potencjał, a strzałem w dziesiątkę było zaproszenie mhLa do drużyny. Snajper nie zawiódł w najważniejszym meczu poprzedniego etapu, w starciu z HR zapewne również może odegrać dużą rolę. HellRaisers to na pewno nie jest team poza zasięgiem. Spoglądając na ich ostatnie występy widzimy sporo potknięć, mimo że 2021 rok dopiero co się zaczął. Styl Dunów jeśli zagra tak, jak dotychczas, to ma szansę zaskoczyć przeciwnika. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00.

Zamknięte kwalifikacje posiadają aż dwa sloty do turnieju głównego. Obie polskie drużyny mają szanse awansować – jeśli wygrają swoje półfinałowe spotkania, to zmierzą się ze sobą w finale. Kto wygra ten mecz, zapewni sobie udział na DreamHacku. Przegrany zaś zagra ze zwycięzcą dolnej drabinki o drugiego slota. Patrząc na rywali Polaków, wszystko pozostaje w ich zasięgu.