To było spotkanie, podczas którego mogliśmy się poczuć, jak za dawnych lat. Anonymo Esports po trzech mapach zwyciężyło z Ninjas in Pyjamas w ramach FLASHPOINTA!

  • Poland Anonymo Esports 2:1 Sweden Ninjas in Pyjamas

Anonymo Esports rozpoczęło rywalizację na Overpassie od zgarniętej pistoletówki. Szybko jednak odpowiedziało Ninjas in Pyjamas, które momentalnie przejęło również inicjatywę na wybranej przez siebie mapie. Zespół ze Szwecji będąc w ataku zdominował pojedynek, czego efektem był wynik 12:3. Następnie zamknął potyczkę po CT nie oddając polskiej formacji nawet jednego punktu.

Na szczęście nasi rodacy wyrzucili poprzednie starcie z głowy i na Nuke'u byli zupełnie innym składem. Obserwowaliśmy zacięte zmagania zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie. Koniec końców ze zwycięstwa 16:13 cieszyli się podopieczni Adriana „IMD” Piepera, co oznaczało przejście na trzecią lokację.

Lepszy start w decydujących zawodach zaliczyli gracze NiP. Po chwili prowadzili bowiem rezultatem 5:1. Wtedy natomiast Polacy wzięli się w garść i nie pozwolili, aby to spotkanie było powtórką z Overpassa. Wypracowali sobie 7 oczek w ofensywie, a później przystąpili do obrony, w której mieli szansę na wygranie całego meczu. Zmarnowali ją jednak, ale to się nie zemściło. W dogrywce dopięli swego triumfując nad Ninjas in Pyjamas – 19:17!