NAVI Javelins doczekało się pierwszego małego sukcesu pod szyldem ukraińskiego giganta. Polki pokonały NSC i wygrały piątą odsłonę ESL Impact Spring Cash Cup 2022.

  • Poland NAVI Jevalins 2:1 NSC European Union

Minął ponad miesiąc, odkąd NAVI poinformowało o zakontraktowaniu składu występującego dotychczas pod nazwą „Totalne Gituwy”.  Polki były wtenczas przed swoim najprawdopodobniej najważniejszym spotkaniem w karierze. Ekipa Angelki miała stawić czoło Portugalkom z EQUIPY w meczu o wyjazd do Dallas na lanowe finały ESL Impact League z pulą nagród 123 tysięcy dolarów.

Niestety Polki uległy 1 do 2 reprezentantkom EQUIPY i to właśnie one poleciały do Dallas na największy kobiecy turniej na scenie CS:GO. Mimo bolesnej porażki naszego rodaczki doskonale zdawały sobie sprawę z tego, że mając wsparcie takiej organizacji, jak NAVI mają ogromne zaplecze ku temu, by spokojnie się rozwijać.

Wczoraj NAVI Jevalins triumfował podczas 5. edycji ESL Impact Spring Cash Cup. W wielkim finale Polki pokonały wynikiem 2 do 1 NSC. Drużynie znad Wisły udało więc się osiągnąć to, co nie udało jej się przed miesiącem. Wówczas reprezentantki Natus Vincere zakończyły zmagania na Cash Cupie na 2. miejscu, przegrywając 0 do 2 z zawodniczkami Nigma Galaxy – teraźniejszymi Mistrzyniami Świata.