9 maja o godzinie 12:00 wystartują pierwsze mecze turnieju PGL Major Antwerp 2022, tegorocznych Mistrzostw Świata CS:GO. Przed nami emocjonujące dwa tygodnie oraz mnóstwo dobrego Counter-Strike’a. Wraz z BestBet24.pl, partnerem polskiej transmisji, przyjrzymy się inauguracyjnym meczom turnieju.

Turnieje rangi Major to istne święto dla fanów CS:GO, ale również dla osób gustujących w obstawianiu meczów. Wraz z partnerem polskiej transmisji z PGL Major Antwerp 2022, legalnym polskim bukmacherem BestBet24.pl, przygotowaliśmy analizę wybranych meczów pierwszej rundy Fazy Pretendentów zastanawiając się, kto może wyjść z nich zwycięsko. 

Ponadto BestBet24.pl przygotował specjalną ofertę dla widzów wydarzenia PGL Major. Każda osoba, która zarejestruje się w serwisie od 8 maja z użyciem kodu MajorPL otrzyma 30 PLN na start do wydania w bogatej ofercie esportowej. W trakcie turnieju bukmacher przewiduje także szereg innych promocji dotyczących zawodów w Antwerpii

  • Bad News Eagles 1.75 : 1.98* Eternal Fire

Obie formacje napisały niesamowite historie zajmując miejsce na Mistrzostwach Świata. Dzięki Eternal Fire flaga turecka powróciła do zestawienia uczestników turnieju rangi Major, a kibice z tego kraju musieli na to czekać bardzo długie trzy lata. Z kolei Bad News Eagles jako reprezentacja bardzo młodego kraju – Kosowa, zasłużyli na szacunek obywateli tego państwa, a gratulacje składał im sam premier. Obie drużyny napędzane są przez pasję, więc w pierwszym meczu na Majorze dadzą z siebie absolutnie wszystko.

Kursy tego spotkania w pełni odzwierciedlają jak zażarta walka może nastąpić na serwerze pomiędzy drużynami. Jednoznaczne wytypowanie zwycięzcy jest bardzo ciężkie i wiele zależy od tego na jakiej mapie odbędzie się to starcie. Bad News Eagles i Eternal Fire czują się swobodnie na zupełnie innych mapach. Orły niedawno pokazały się w cyklu BLAST Premier obnażając swoje słabości w starciu z Ninjas in Pyjamas, stąd w roli faworytów stawiałbym Eternal Fire. Choć najrozsądniejszym posunięciem może być wskazanie na wyrównany aspekt pojedynku w postaci powyżej 26.5 rundy.

  • G2 Esports 1.52 : 2.35* Team Liquid

Zaledwie kilka tygodni temu zawodnicy G2 stali się bohaterami jednego z największych zaskoczeń w europejskim turnieju RMR. Przewrotny los chciał, że to oni zostali pokonani przez polską formację Anonymo, która w sensacyjny sposób odniosła zwycięstwo nad Samurajami. Obecni Wicemistrzowie Świata CS:GO szybko pokazali, że był to wypadek przy pracy – kolejne trzy mecze wygrali wręcz z łatwością. 

G2 po porażce w zeszłorocznym finale umocniło swój skład i w Antwerpii mają jeden cel – zdobyć puchar. Są jednym z faworytów do wygrania całego turnieju, więc nie powinni mieć problemów z Teamem Liquid, nawet jeśli amerykański zespół lepiej trafi z dyspozycją dnia. Drużyna EliGE’a w tym momencie jest poziom niżej od swoich rywali.

  • Astralis 1.13 : 5.00* IHC Esports

Odbudowany skład Astralis chce przywrócić organizację na zwycięską ścieżkę, która na ten moment pozostaje jedyną z czterema tytułami mistrzowskimi na koncie. Zeszłoroczny PGL Major Stockholm 2021 był punktem zwrotnym w jej historii, po którym włodarze marki postawili na pełną rewitalizację drużyny. Nowi reprezentanci pną się na szczyt i choć do świetności poprzedniego zespołu wciąż im jeszcze trochę brakuje, są na bardzo dobrej drodze. IHC Esports jako jedyni przedstawiciele krajów azjatyckich na pewno będą chcieli dumnie reprezentować swój region, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – w meczu z Astralis mają nikłe szanse na zwycięstwo. Sam udział w turnieju powinien być dla IHC wystarczającym sukcesem. 

  • ENCE 1.17 : 4.20*  9z Team

Mecz, na który czeka cała polska społeczność CS:GO. ENCE w kwalifikacjach do Majora otarło się o bezpośredni awans do Fazy Legend, co ostatecznie się nie udało przez porażkę na NIP. Jednak taki obrót spraw zapewnia im bardzo komfortową sytuację na start Fazy Pretendentów – posiadają najlepsze możliwe rozstawienie i potencjalnie najsłabszego rywala w stawce w pierwszym meczu. 

9z pokazało jednak, że nikt nie powinien ich lekceważyć. Argentyńsko-urugwajski zespół wykonał tzw. “miracle-run” – po dwóch porażkach, z nożem na gardle, zdołali wygrać kolejne trzy mecze i awansować na Mistrzostwa Świata. Był to spektakularny pokaz charakteru. Jednak czy to wystarczy aby pokonać ENCE, czyli obecnie czwartą drużynę świata? Format best-of-one lubi niespodzianki, lecz ta jest prawie niemożliwa.


Pierwszy mecz turnieju PGL Major: Antwerp 2022 rozpocznie się już 9 maja 2022 roku o godzinie 12:00. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców każdej drużyny, GAM3RS_X zorganizuje aż dwie polskie transmisje, dzięki którym widzowie będą mogli śledzić wszystkie spotkania, również te rozgrywane jednocześnie. Polską transmisję wydarzenia będzie można śledzić na kanale Izaka w serwisie Twitch, już od godziny 11:45. Druga relacja będzie prowadzona w dniach 9-11 maja oraz 14-16 maja na kanale ESPORT NOW. Polskim zawodnikom kibicować można będzie już pierwszego dnia rozgrywek w meczu, który odbędzie się około godziny 15:45 oraz w późniejszym wieczornym starciu.

* – artykuł sponsorowany. Kursy pochodzą ze strony BestBet24.pl z dnia 06.05.2022, godziny 09:30