Dziewczyny z ALSEN-Team pokazały na co je stać podczas trwających rozgrywek Female Open Summer 2016. W finale spotkają się z drużyną Reason Gaming fe z Rosji.

Rywalizacja trwała przez siedem tygodni. 32 zespoły rozdzielone do czterech grup walczyły, by dostać przepustkę do fazy play-off. Tę możliwość otrzymały tylko cztery najlepsze zespoły z każdego bloku w tym niezawodne ALSEN-Team, które podczas fazy grupowej zdobyły 18 punktów i zajęły drugie miejsce.

Do ćwierćfinałów przeszły takie formacje jak: Team Property, NoNamers.Fe, Crowns.gg Female, Diffrent but Equal, MadCorps.L, kilkäf oraz polskie zawodniczki. Najsilniejsze obok ALSEN-Team okazały się być dziewczyny z Rosji i to z nimi Polki spotkają się w sobotę 2 lipca, by walczyć o tytuł zwycięzcy. Mecz rozgrywany będzie w systemie best-of-three, a transmisję na żywo będzie można śledzić między innymi na oficjalnym kanale Łukasza „Prawus” Ganczewskiego.

Alina „Ariina” Duraj wypowiedziała się dla portalu .feSPORT na temat turnieju w następujący sposób:

„Większość drużyn, które miałyśmy w grupie były Nam znane, dlatego czułyśmy się pewne siebie i wiedziałyśmy czego spodziewać się ze strony przeciwników. Nigdy nie grałyśmy przeciwko Savage Gaming, więc nie wiedziałyśmy co mogą pokazać. Staramy się ćwiczyć każdego dnia, jednak czasami jest to trudne ze względu na pracę i studia”.