Aleksi „allu” Jalli niebawem wróci do rywalizacji na scenie CS:GO? Według fińskiego portalu yle wspomniany snajper przy pomocy Slaavy „Twista” Räsänena stworzył nowy skład.

Aleksi „allu” Jalli w minionym roku od stycznia do maja posmakował, jak to jest grać w międzynarodowej drużynie. Powstała taka bowiem pod banderą ENCE. W tym okresie nie osiągała może większych sukcesów, natomiast miała przebłyski, co pozwalało wierzyć, że w przyszłości wejdzie na wyższy poziom. I faktycznie weszła, tylko już bez Aleksiego w podstawowej piątce, gdyż ten poprosił, aby przesunąć go na ławkę rezerwowych z powodów osobistych.

Za Jalliego w formacji Pawła „dycha” Dychy pojawił się Olek „hades” Miskiewicz. Świetnie wypełnił lukę po doświadczonym zawodniku, który później mógł obserwować z boku solidne występy swoich kolegów w ESL Pro League, Majorze i paru innych wydarzeniach.

Teraz, gdy allu ma za sobą kilkumiesięczną przerwę od profesjonalnej gry, zamierza wrócić na scenę z nowym projektem. Jak podaje portal yle – AWP-er zabrał się za stworzenie fińskiego składu. Zaangażował w to wszystko szkoleniowca, z którym miał okazję działać pod banderą ENCE – Slaave „Twista” Räsänena. Na pokładzie znaleźli się podobno również – Tuomas „SADDYX” Louhimaa, także mający przeszłość w ENCE, choć krótką, Lasse „ZOREE” Uronen znany z HAVU, Tony „arvid” Niemelä, który w grudniu rozstał się z SJ i Olli „oopee” Piispanen dalej oficjalnie związany z hREDS.

Ze wspomnianych wyżej graczy jedynie allu oopee mają aktywne kontrakty w organizacjach. Klub, który zainteresuje się przyjęciem pod swoje skrzydła nowego zespołu z Finlandii, prawdopodobnie będzie musiał spróbować wykupić tych dwóch zawodników. Jak na razie nie wiemy, czy w ogóle Jalli i spółka rozmawiali z jakąś firmą.

Jeżeli doniesienia portalu yle okażą się prawdą, na arenie CS:GO pojawi się taki skład:

  • Finland Aleksi „allu” Jalli
  • Finland Olli „oopee” Piispanen
  • Finland Lasse „ZOREE” Uronen
  • Finland Tony „arvid” Niemelä
  • Finland Tuomas „SADDYX” Louhimaa
  • Finland Slaava „Twista” Räsänen – trener