Brytyjski duet, który jeszcze niedawno reprezentował barwy Cloud9, ma trafić pod banderę rodzimego Fnatic. Organizacja jest w trakcie poważnej przebudowy składu CS:GO.

Tak poważnej przebudowy składu Fnatic nie przeprowadziło od lat. W ostatnich tygodniach organizacja rozstała się z dwoma zawodnikami, w tym jednym, który przez lata budował ich spuściznę. Maikil „Golden” Selim oraz Jesper „JW” Wecksell zostali przesunięci się na ławkę rezerwowych, a ich przyszłość stoi obecnie pod znakiem zapytania. Warto zaznaczyć, że oboje od marca nie byli widziani na serwerze Counter-Strike'a, a JW nie wykluczał przebranżowienia się na VALORANTA.

W tym czasie Fnatic nie pozostało próżne jeśli chodzi o poszukiwania potencjalnych zastępców w swojej dywizji CS:GO. Według informacji pozyskanych przez portal 1pv.fr, brytyjska organizacja niedługo rozpocznie współprace z dwoma zawodnikami z rodzimego podwórka, a dokładniej z Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin oraz William „⁠mezii⁠” Merriman.

ALEX udowodnił swoją wartość grając we francuskiej drużynie Team Vitality, gdzie zajmował pozycję prowadzącego. Brytyjczyk na początku 2020 roku zdecydował się na jakiś czas odwiesić myszkę na kołek, wszak był zmęczony długimi podróżami po świecie. Los spłatał mu niemałego figla, ponieważ kilka miesięcy później cała scena Counter-Strike'a przeniosła się do grania w internecie.

Na nowy angaż musiał czekać dziewięć miesięcy, aż w końcu stał się kluczowym graczem w projekcie tworzonym przez Cloud9. Zespół nazywany „Kolosem” okazał się mieć gliniane nogi i mimo gigantycznych pieniędzy wydanych przez amerykański podmiot, skład prowadzony przez ALEXA został rozwiązany. Częścią drużyny był również William „⁠mezii⁠” Merriman, który obecnie gra z Endpoint i posiada najwyższy rating spośród całego zespołu.

Jeśli plotki się potwierdzą, skład Fnatic będzie posiadał takich graczy:

  • Sweden Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
  • Sweden Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin
  • Sweden Jack „⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson
  • United Kingdom Alex „⁠ALEX⁠” McMeekin
  • United Kingdom William „⁠mezii⁠” Merriman
  • Sweden Andreas „⁠Samuelsson⁠” Samuelsson (trener)

Warto jednak pamiętać o doniesieniach łączących Miłosza „mhLa” Knasiaka z Fnatic. Przyszłość chociażby Freddy'ego „⁠KRIMZ⁠” Johanssona jest wciąż niepewna, a należy on do trójki graczy Fnatic, który od dawna nie pojawił się na serwerze CS:GO, nawet grając FPL-a. W przeciwieństwie do Brollana i Jackinho, którzy stale szlifują swoje umiejętności.