Kontrakt Aleksiego „Aleksib” Virolainena w ENCE wygasł. Fin szybko znalazł nowy dom, którym zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami zostało OG!

Czwarty dzień kwietnia minionego roku był bardzo szczęśliwy dla Aleksiego. Trafił on bowiem wtedy oficjalnie pod banderę najlepszej fińskiej drużyny, która w tamtym okresie starała przebić się jak najwyżej w średniej rangi turniejach. Z czasem udawało im się osiągać coraz lepsze wyniki, aż w końcu nadszedł przełom. ENCE awansowało na IEM Major Katowice 2019, podczas którego zaskoczyło chyba każdego z widzów dochodząc aż do Wielkiego Finału! Co prawda w decydującym starciu uznało wyższość Astralis i mogło jedynie popatrzeć, jak Duńczycy wznoszą puchar w górę, ale i tak srebrny medal był dla nich ogromnym sukcesem.

Aleksib i spółka po tak dobrym występie na polskiej ziemi nie zwalniali tempa. Zajęli bowiem trzecie miejsce na BLAST Pro Series São Paulo, pierwsze na BLAST Pro Series Madrid, drugie na DreamHack Masters Dallas oraz IEM Chicago. Wspomniane rezultaty na każdym zrobiły wrażenie i nikomu nawet przez myśl nie przeszło, że szykować się mogą w tej dywizji zmiany.

To co wydawało się niemożliwe chwilę później stało się faktem. ENCE zdecydowało się zakontraktować Miikke „suNny” Kemppiego, który oficjalnie został ogłoszony nowym nabytkiem firmy przed wielkim wydarzeniem, którym był StarLadder Major Berlin. Do niemieckiego miasta podopieczni Slaavy „Twista” Räsänena polecieli ze świadomością, że zaraz po powrocie z esportowej imprezy przystąpią do treningów z suNnym. Były reprezentant zajął w formacji miejsce prowadzącego – Aleksiegob.

Przygoda Virolainena w ekipie Aleksiego „allu” Jalliego dobiegła więc końca, gdy fińskie grono uległo w ćwierćfinale Majora w Niemczech. Szybko jednak w internecie pojawiły się pozytywne informacje na temat jego dalszej kariery. Dużo mówiło się o tym, że zbuduje on skład razem z Nathanem „NBK” Schmittem. Plotki zostały dziś potwierdzone. OG przyjęło pod skrzydła doświadczony duet, do którego dołączyli Mateusz „mantuu” Wilczewski, Issa „ISSAA” Murad i Valdemar „valde” Bjørn Vangså. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym najnowszym artykule.