Akuma wystosowała bardzo ważną informację – organizacja ma zamiar współpracować przy dochodzeniu w sprawie ustawiania meczów przez ich byłego właściciela.

Nowa afera wokół Akumy rozpoczęła się 9 czerwca, wraz z informacją od ESIC, które podało, że posiada dowody w sprawie ustawiania meczów. Po krótce, Oleksandr Shyshko, czyli właściciel organizacji Project X, z której powstał obecny skład Akumy, ma konto na platformie do obstawiania meczów i trafił chociażby wynik w starciu z Virtus.pro. Dochodzenie trwa, a ESIC zaleciło swoim partnerom, by ci nie zapraszali Akumy do swoich rozgrywek, a także drużyn związanych z Shyshko. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Jeden z zawodników – Dmitriy „SENSEi” Shvorak opublikował oświadczenie w tej sprawie. 22-latek zaznacza, ze zawodnicy nigdy nie obstawiali swoich meczów i nie mogą brać odpowiedzialności za byłego właściciela. Drużyna ponadto zaoferowała współpracę w dochodzeniu ESIC, a także dostarczenie wszelkich potrzebnych informacji. Dodajmy, że za Ukraińcami ciągnie się jeszcze inna afera – o oszukiwanie podczas turnieju RMR EPIC League. W tej sprawie jednak gracze tak chętnie już głosu nie zabierali.