G2 Esports pnie się w światowym rankingu HLTV awansując na trzecie miejsce zestawienia. Spory awans zaliczyli również reprezentanci OG.

Ostatni turniej 2022 roku, czyli BLAST Premier World Final, przyniósł sporo niespodzianek. Finaliści Mistrzostw Świata CS:GO, rozgrywanych niedawno w Rio de Janeiro, jako jedyni nie zdołali wyjść z grupy, a najlepszymi drużynami okazały się ekipy w barwach FaZe Clanu oraz OG, które w drugiej połowie roku mocno zawodziły. Ale ostatecznie puchar podniosła drużyna G2 Esports, dla której jest to pierwszy tytuł mistrzowski od 2017 roku!

Tak duży sukces spowodował, że G2 Esports awansowało aż o dziewięć miejsc i wskoczyło na trzecią pozycję w rankingu HLTV, a wyżej znajdują się jedynie Heroic i Outsiders. Polacy mogą się cieszyć z promocji OG, które przeskoczyło sześć szczebli w górę i obecnie plasują się na 12. miejscu.

Sporo zadziało się w dolnej części rankingu. Copenhagen Flames niedawno wygrało CCT Central Europe Series #4 i jest to ich czwarty wygrany turniej w przeciągu sześciu miesięcy. Zawodnicy mogą pochwalić się trzynastoma meczami wygranymi z rzędu, dzięki czemu prężnie wspinają się w rankingu HLTV. W ubiegłym tygodniu skład po raz pierwszy zadebiutował w pierwszej trzydziestce, a teraz może pochwalić się 24. pozycją. Zdecydowanie jest to imponujące osiągnięcie jak na półroczną drużynę.