Poniedziałkowy wieczór to czas aktualizacji rankingu prowadzonego przez redakcję HLTV.org. Obecnie w najlepszej trzydziestce najlepszych zespołów mamy dwa polskie zespoły, bowiem do szczytnego grona dołącza nasze rodzime devils.one.

W rankingu najlepszych zespołów Counter-Strike'a od wielu miesięcy na szczycie plasuje się wszechmocne obecnie Astralis, które szybko tronu nie odda. Jednak zmian nie trzeba szukać daleko, bowiem na drugie miejsce awansowali reprezentanci Natus Vincere. Ukraińsko-rosyjska formacja swój awans zawdzięcza znakomitej dyspozycji i zwycięstwu podczas siódmego sezonu StarSeries i-League. Również dzięki zmaganiom w Chinach zawodnicy Renegades wskoczyli na piąte miejsce rankingu, z kolei szwedzkie fnatic uplasowało się na ósmej pozycji.

Jeżeli chodzi o polskie formacje, to AGO Esports na razie bez zmian utrzymuje dwudziestą lokatę, jednak do czołowej trzydziestki dołącza druga drużyna z naszego kraju – devils.one. Ekipa TaZa obecnie zamyka stawkę, lecz niedługo rozpocznie zmagania w dziewiątym sezonie ESL Pro Ligi, więc okazji do awansu będzie dużo więcej. Na uwagę zasługuje także Actina PACT, które w regionalnym rankingu zajmuje aktualnie trzecie miejsce w naszym kraju.

Tak prezentuje się całe zestawienie:

 1. Denmark Astralis
 2. Ukraine Natus Vincere
 3. United States Team Liquid
 4. Finland ENCE
 5. Australia Renegades
 6. Sweden Ninjas in Pyjamas
 7. European Union FaZe Clan
 8. Sweden fnatic
 9. Brazil MIBR
 10. United States NRG
 11. France Vitality
 12. Denmark North
 13. Bulgaria Windigo
 14. France G2
 15. Kazakhstan AVANGAR
 16. European Union Valiance
 17. United States Ghost
 18. Germany BIG
 19. Brazil FURIA
 20. Poland AGO Esports
 21. Denmark Heroic
 22. China TYLOO
 23. United States compLexity
 24. China ViCi
 25. Russian Federation Spirit
 26. Russian Federation forZe
 27. European Union Epsilon
 28. European Union HellRaisers
 29. Russian Federation Winstrike
 30. Poland devils.one