To koniec okresu testów w x-kom AGO. Jastrzębie podjęły bowiem decyzję i zaprosiły do współpracy młodego Rolanda „ultimate” Tomkowiaka, który w zespole będzie działał w roli snajpera.

Pod koniec 2021 roku x-kom AGO postanowiło odmłodzić swój skład. Do wyjściowej piątki wrócił Miłosz „mhL” Knasiak i dołączył Szymon „kRaSnaL” Mrozek, a dodatkowo klub rozpoczął współpracę z prowadzącym Denisem „Grashog” Hristovem. Start przygody tej formacji był niesamowity, gdyż Jastrzębie zwyciężyły ESEA Premier dostając się jednocześnie do najbardziej prestiżowej ligi na świecie – ESL Pro League. Następnie niestety było jednak tylko gorzej.

Ostatecznie w styczniu przed sezonem 2022 mhL zdecydował, że chce spróbować swoich sił w innym otoczeniu. Zmienił zatem dom – opuścił AGO i zasilił MOUZ NXT, z którym około tydzień temu cieszył się z pierwszego sukcesu w postaci wygranej WePlay Academy League S3. W tym czasie AGO przeprowadzało testy poszukując zawodnika, z którym będzie chciało się związać. Wśród sprawdzanych graczy był m.in. Łukasz „mwlky” Pachucki, który ma za sobą epizod w Illuminar Gaming, natomiast on akurat nie został nowym AWP-erem x-kom AGO. Tę rolę przejął 18-letni Roland „ultimate” Tomkowiak, dla którego to pierwsza tak poważna szansa w karierze. Warto podkreślić, że ultimate dał o sobie znać za pomocą udziału w Pasha Gaming Camp.

Sprawdzianem numer jeden dla ekipy Macieja „F1KU” Miklasa będzie LAN-owa inauguracja ESL Mistrzostw Polski. Jutro o godzinie 10:00 Jastrzębie prosto z Katowic zmierzą się z MAD DOG'S PACT.

Skład x-kom AGO wygląda teraz tak:

  • Poland Maciej „F1KU” Miklas
  • Poland Damian „Furlan” Kisłowski
  • Poland Eryk „leman” Kocięba
  • Poland Szymon „kRaSnaL” Mrozek
  • Poland Denis „Grashog” Hristov
  • Poland Roland „ultimate” Tomkowiak
  • Poland Mikołaj „miNIr0x” Michałków – trener