Wszystko albo nic. AGO  spróbuje po raz kolejny pokonać SAW w ESL Challenger League i awansować do play-offów turnieju.

x-kom AGO ma już za sobą dwa spotkania w ESL Challenger  League Season 41. Jastrzębie trafili do bardzo trudnej grupy z Copenhagen Flames, SAW oraz Falcons, lecz na szczęście Polakom udało się uniknąć konfrontacji z ćwierćfinalistami PGL Major Antwerp, jak zresztą każdej innej drużynie w tej dywizji, wszak Duńczycy finalnie zrezygnowali z uczestnictwa w rozgrywkach.

W swoim meczu otwarcia w ESL Challenger League Polacy po wyczerpującym trzymapowym pojedynku pokonali SAW. AGO nie udało się jednak rozwiązać kwestii swojego awansu do play-offów w drugim spotkaniu, albowiem w nim zespół Furlana uległ 0 do 2 świetnie prezentującemu się Falcons. Najwyżej notowana w rankingu HLTV drużyna z naszego kraju o miejsce w fazie pucharowej będzie więc zmuszona powalczyć dziś. Rywalem naszych rodaków będzie ponownie portugalska formacja.

Mimo że SAW ma na swoim koncie trzy punkty, to jak do tej pory nie zdołało pokonać w ESL Challenger League nikogo. Po porażce z Polakami uczestnicy PGL Major Antwerp mieli zmierzyć się z Copenhagen Flames, lecz zespół acoRa ze względu na grę w zaawansowanej fazie Mistrzostw Świata w Belgii był zmuszony oddać tenże właśnie mecz walkowerem.

  • 19:00 – Poland AGO vs SAW Portugal