x-kom AGO poznało swojego rywala w półfinale KeyDrop Cup 1. Polski zespół o awans do finału powalczy z forZe.

x-kom AGO nie miało łatwej przeprawy grupowej na KeyDrop Cup 1, ale ostatecznie polskiemu zespołowi udało awansować do play-offów.  Na start turnieju Polacy przegrali z INDE IRAE, natomiast następnie udało im się pokonać Fiend oraz zrewanżować się rosyjskiemu zespołowi. Do ogromnej niespodzianki doszło także w grupie B, z której wyszli zawodnicy forZe oraz hREDS, kosztem ECSTATIC i SAW.

W półfinale KeyDrop Cup 1 Jastrzębie podejmą forZe. Polacy trafili więc na zdecydowanie najtrudniejszego rywala w całej stawce i z pewnością nie są faworytem w tym starciu. Jeżeli jednak ma nas coś napawać optymizmem przed dzisiejszym pojedynkiem ekipy Furlana z Rosjanami, to fakt, że formacja Jerry’ego w ostatnim czasie ma nie małe kłopoty z grą przeciwko polskim zespołom. W przeciągu jednego tygodnia podopieczni Fierce’a ulegli Anonymo i Wiśle Kraków.

Jeżeli polskiej ekipie uda się pokonać forZe, to w finale KeyDrop Cup 1 zmierzy się z FATE bądź hREDS. Obie te formacje są obie znacznie niżej notowane w światowym rankingu HLTV od AGO.

Harmonogram:

16:00 – Poland AGO vs forZe Russian Federation