AGO pokonuje PACT w ćwierćfinale Y-Games Pro Series 2022. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była pełna trzymapowa seria.

Zarówno PACT, jak i AGO nie przeżywają ostatnio najlepszego okresu. Obie formacje nie rywalizują na takim poziomie, do jakiego nas przyzwyczaiły. Nic więc dziwnego, że i jedynie i drudzy traktowali turniej Y-Games Pro Series 2022 na poważnie i byli oni szczególnie zmotywowani, by podbudować swoje morale. Na dodatek w puli nagród znalazło się ponad 40 tysięcy dolarów.

Ćwierćfinałowy pojedynek lepiej rozpoczęli gracze PACT. To właśnie oni dzięki dobrej postawie po stronie CT zdołali pokonać Jastrzębie wynikiem 16 do 12 na Ancientcie. Odpowiedź rozczarowanej formacji Furlana była momentalna. Mimo wyrównanej pierwszej połowy reatz i spółka pewnie pokonali swoich rodaków na Inferno, wyrównując tym samym stan rywalizacji. Na mapie numer trzy kropkę nad „i” postawić zdołali podopieczni MINORIXA. Mimo to kosztowało ich to sporo sił, bowiem potrzebowali do tego pełnych trzydziestu rund.

Poland AGO 2:1 PACT Poland

W półfinale Y-Games Pro Series 2022 AGO zmierzy się z BIG Academy bądź Cryptovą. Zwycięzcę tego pojedynku powinniśmy poznać nie później niż za dosłownie kilka godzin. Mecz ten zaplanowany jest bowiem na godzinę 21:15.