AGO Esports zwyciężyło w derbach Polski przeciwko x-kom team. Jastrzębie musiały się sporo namęczyć, aczkolwiek na koniec wyszły z serwera zadowolone.

Derby Polski dobiegły końca! Zmierzyło się w nich AGO Esports x-kom team, a pojedynek odbywał się w ramach play-offów OGA Counter Pit. Ostatecznie wygrały Jastrzębie, ale historię jak do tego doszło przedstawiamy poniżej…

Zaczęło się od Traina, czyli mapy, na której obie formacje czują się świetnie. Mogliśmy to odczuć już w pierwszej połowie, która była strasznie wyrównana, zresztą jak cały mecz. Ostatecznie bliskim wynikiem zwyciężyło AGO – 16:13. Wiadome było, że x-kom się nie podda i będzie walczył dalej. Przeszliśmy na Mirage i tam nie obyło się bez kilku dogrywek. Dopiero w doliczonych rundach poznaliśmy lepszy zespół i była nim ekipa starka. Decydującą mapą był Overpass, na którym w końcu jedna drużyna przejęła kontrolę nad tym, co się dzieje. Było nią AGO Esports, które pierwszą połowę wygrało 11:4, a w drugiej mimo lekkich problemów udało im się dopiąć swego – 16:10.

Przypominamy jednak, że porażka x-kom team nie kończy ich przygody z OGA Counter Pit. Patitka i spółkę czeka jeszcze drabinka przegranych, zaś AGO kontynuuje grę w drabince wygranych, gdzie jest już w półfinale.