AGO Gaming pokonało Vexed w drugim swoim meczu podczas Mother Russia 2. Zdołali zdeklasować rywala, grając po stronie terrorystów. Tym samym polska drużyna zapewniła sobie awans do fazy play-off.

ago_gaming

Poland AGO Gaming

16

Faza grupowa
Mother Russia
Edycja druga

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Cobblestone.

vexed

Vexed France

10

Przebieg spotkania

Polscy fani mogą kojarzyć francuską formację z racji tego, że w ich barwach występuje KQLY, który jest jednym z graczy, którzy w swojej karierze otrzymali vac-bana. Organizator turnieju Mother Russia dopuszcza, jednak takowych graczy do udziału w swoich rozgrywkach. Polacy fantastycznie rozpoczęli spotkanie od rundy pistoletowej, w której trzy zabójstwa zdobył snatchie. To zmusiło rywali do grania dwóch rund z samymi pistoletami, w których nie mieli żadnych szans na wygraną. W pierwszym starciu full Polacy zdecydowali się na szybki atak, którzy pozwolił im podłożyć bombę w sytuacji pięciu na czterech. Vexed zdecydowało się nie odbijać strefy detonacji i zachować pozostałe bronie. To wymusiło na francuskiej formacji serię rund force, z których każda była wygrana przez AGO Gaming. Po dłuższej chwili tablica wyników wskazywała na prowadzenie polskiej drużyny wynikiem 11-0. Niektórzy już wtedy liczyli, że być może uda się naszym rodakom wygrać tę potyczkę bez straty punktu. Niestety wtedy do głosu doszli RoombangGauthierlelele, którzy swoimi zabójstwami wywalczyli do przerwy trzy punkty na konto francuskiej formacji.

Wspomniany wcześniej KQLY był kompletnie niewidoczny podczas pierwszych piętnastu rund i jego słaba dyspozycja odbiła się na postawie całej drużyny. Sytuacja Vexed stała się jeszcze gorsza, kiedy w drugiej rundzie pistoletowej Gruby zdobył cztery zabójstwa i dał AGO trzynasty punkt. Ostatnią szansą dla francuzów było wygranie rundy force. Tą zaskakująco rozpoczęli od dwóch zabójstw po błędzie snatchiego, co pozwoliło zająć im strefę detonacji i zdobyć czwarty punkt. AGO starało się, jak najszybciej zakończyć to spotkanie, ale problemy ekonomiczne dawały im się we znaki. Vexed ewidentnie znalazło lukę w ustawieniu polskiego zespołu i zdołało wygrać aż pięć rund z rzędu. Dopiero w rundzie numer 22 mała korekcja ustawienia polskiego zespołu pozwoliła wywalczyć dwa kolejne punkty i doprowadzić do rund meczowych. Roombang nie zamierzał złożyć broni i dwa strzały w głowę z ak47 pozwoliły jego drużynie zdobyć jeszcze jeden punkt i zmusić AGO do jeszcze jednej rundy eco. Chwilę później Polacy mogli pozwolić sobie na grę z karabinami, co dało im szesnasty punkt.