Reprezentanci AGO Esports rozpoczynają swoją przygodę w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters rozgrywanego w Katowicach. Czy Jastrzębiom uda się zagrać na własnej ziemi w tak prestiżowym turnieju?

Tak wiele polskich kibiców i fanów sportów elektronicznych z niecierpliwieniem czeka na początek marca. To właśnie wtedy odbędą się finały Intel Extreme Masters w Katowicach. Do jednego z najbardziej rozwiniętych miast Górnego Śląska zjadą się widzowie z całej Europy, by w katowickim Spodku móc poczuć emocje towarzyszące zmaganiom najlepszych zespołów świata. Przed szansą na zagranie przed własną publicznością stoją reprezentanci AGO Gaming, którzy już dziś rozpoczną zmagania w zamkniętych kwalifikacjach do tego wydarzenia.

Do trzech razy sztuka…

Reprezentantom AGO Esports w końcu udało się awansować do zamkniętych kwalifikacji IEM Katowice. Ekipa furlana najpierw próbowała w turnieju Farmskins, którego zwycięzca awansuje od razu do głównego turnieju, niestety wtedy nasi rodacy musieli uznać wyższość zawodników Team Spirit. Następnie Jastrzębie próbowały swoich sił w pierwszych otwartych kwalifikacjach, jednak tam zostali pokonani przez nową drużynę Pompa Team. Ostatecznie swoją szansę AGO wykorzystało w drugich otwartych kwalifikacjach, pokonując między innymi Space Soldiers. Dzięki temu już za kilka godzin Polacy rozpoczną ciężką batalię, jednak jest o co walczyć.

Jedna z najcięższych prób dla AGO?

Zdecydowanie będzie to jedno z najtrudniejszych zadań dla reprezentantów AGO Esports. W strukturze organizacji doszło ostatnimi czasy do wielu zmian. Odkąd w posiadanie zespołu wszedł były Bogusław Leśniodorski, zawodników drugiej najlepszej drużyny w naszym kraju otoczono szczególną troską. Wczorajszego dnia prócz rebrandingu ogłoszono również, że do sztabu szkoleniowego Jastrzębi zatrudniono dwóch nowych trenerów, którzy będą wyciągać z polskich graczy jak największy potencjał. Ciężko określić, jak długo trwa ich współpraca z nowymi szkoleniowcami, jednak na rezultaty nie musieliśmy czekać długo. Jednak czy zdołano przygotować zawodników na walkę z drużynami, które zaledwie tydzień temu uczestniczyły w turnieju najwyższej rangi?

HellRaisers na pierwszy ogień – jakie są szanse na zwycięstwo?

W swoim pierwszym meczu reprezentanci AGO Esports staną naprzeciw zawodnikom HellRaisers. Te dwa zespoły zmierzyły się ze sobą zaledwie pięć dni temu, wtedy to bondik i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa w kwalifikacjach do StarSeries. Jednak do tego spotkania podopieczni miNIr0x'a podejdą z całkowicie innym nastawieniem. Stawką tych kwalifikacji jest możliwość wystąpienia na własnej ziemi, przed najlepszą publicznością w katowickim Spodku. To chyba marzenie każdego polskiego zespołu, a Jastrzębie nigdy nie były tak blisko tej możliwości. Dodatkowe zmiany w działaniu organizacji mogły korzystnie wpłynąć na samych graczy, którzy po podpisaniu kontraktów na następne dwa lata mogą w pełni skupić się na treningach. Szanse na zwycięstwo z HellRaisers są duże, chociaż mecz może być bardzo wyrównany.

fot. facebook.com/agogaming

HellRaisers to dopiero wierzchołek góry lodowej…

Zwycięstwo z ekipą bondika nie daje Polakom awansu. To dopiero pierwsza runda. W razie porażki Jastrzębie wciąż pozostają w turnieju, lecz spadają do drabinki przegranych, w której nie ma już mowy o żadnych błędach. Jednak z pewnością wszyscy zawodnicy nastawieni są na zwycięstwo. Wtedy na polskich graczy czekają już reprezentanci mousesports, którzy zaledwie tydzień temu uzyskali status Legend, odpadając dopiero w ćwierćfinale z późniejszym finalistą całych rozgrywek. To będzie ciężka przeprawa dla naszych rodaków, jednak mają Oni szanse, by móc wystąpić na IEM Katowice. Do głównych rozgrywek z tych kwalifikacji awansują cztery formacje.

Kiedy grają zawodnicy AGO Gaming?

Nasi rodacy swoją batalię rozpoczną o godzinie 13:00 i jak już wiemy, zmierzą się z HellRaisers. Transmisję z tego spotkania znajdziecie na tym kanale z polskim komentarzem. Jeżeli Jastrzębiom uda się awansować do ćwierćfinału, ich mecz zostanie rozegrany wstępnie o godzinie 18:00. Oczywiście godzina drugiego spotkania może ulec zmianie, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony, by być na bieżąco. Będziemy w pełni relacjonować drogę AGO w zamkniętych kwalifikacjach Intel Extreme Masters Katowice.

Kto jeszcze gra w tych kwalifikacjach?

W całych kwalifikacjach udział bierze dwanaście zespołów ze Starego Kontynentu. Tak prezentuje się lista wszystkich uczestników:

Drużyny zaproszone (High Tier)

European Union mousesports
Denmark North
Sweden fnatic
Kazakhstan Gambit Esports

Drużyny zaproszone

France Team EnVyUs
European Union HellRaisers
Ukraine Natus Vincere
Germany BIG

Zwycięzcy kwalifikacji #1 & #2

Denmark Heroic
Sweden Team Singularity
Poland AGO Esports
United Kingdom Epsilon eSports

Czy katowicki Spodek w tym roku ugości dwa polskie zespoły?

Pewni jesteśmy już tego, że w głównym turnieju zagra Virtus.pro, które otrzymało bezpośrednie zaproszenie od organizatorów. Słaba forma Polaków na minionym Majorze nie wróży dobrze przyszłości tego składu, jednak organizacja podjęła odpowiednie kroki, by Złota Piątka jeszcze powróciła na szczyt. Może uda się to właśnie przed własną publicznością na turnieju, gdzie wszystko zaczęło się cztery lata temu? Czy AGO Esports stanie na wysokości zadania i zdobędzie awans do głównych rozgrywek, by móc godnie zaprezentować nasz kraj i pokazać, że w Polsce mamy już dwie ekipy światowego formatu?