Reprezentanci AGO Esports pokonali zawodników Team Kinguin w Superpucharze ESL Mistrzostw Polski, który był meczem pokazowym zorganizowanym na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomimo braku Virtus.pro w fazie pucharowej turnieju rozgrywanego w katowickim Spodku, przed rodzimą publicznością wystąpiły dwie polskie ekipy. Reprezentanci AGO Esports stanęli naprzeciw drużynie Team Kinguin, która w Katowicach pojawiła się w nieco innym składzie. Zamiast Portugalczyków, SZPERO oraz Kap3r, a Müllera zastąpił Paweł 'innocent' Mocek.

Spotkanie miało inny charakter, niż wczorajsze mecze rozgrywane na głównej scenie. Polscy zawodnicy stanęli do walki w dobrej wierze, bowiem cała pula została przeznaczona na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a czek na dwadzieścia tysięcy złotych z rąk zwycięskiej drużyny odebrał jej rzecznik prasowy.

Spotkanie rozgrywane na głównej scenie w Spodku, przed polską publicznością, która przez wielu uznawana jest za najlepszą na świecie, z pewnością nie było łatwe dla obu zespołów. Jednak reprezentanci AGO Esports całkowicie zdominowali swoich rywali, przynajmniej na pierwszej mapie, podczas której ekipa Pingwinów zdobyła łącznie zaledwie pięć rund. Na kolejnej lokacji oba zespoły dostarczyły przybyłym fanom zdecydowanie więcej emocji, jednak to ponownie ekipa Jastrzębi stanęła na wysokości zadania, wygrywając całe spotkanie.

Dzięki temu to właśnie ekipa furlana miała przyjemność wręczyć rzecznikowi Wielkiej Orkiestry czek na dwadzieścia tysięcy złotych, pokazując wspaniałą siłę ludzi związanych ze sportami elektronicznymi.