Dzisiaj w Dallas rozpoczyna się turniej relegacyjny, który dwóm drużynom zapewni awans do dziewiątego sezonu ESL Pro League. Wśród uczestników znajdują się AGO Esports i Team Kinguin.

Układ relegacji w połączeniu z finałem 29. sezonu ESEA MDL sprawia, że na pewno zobaczymy co najmniej jedną polską drużynę w nadchodzącej edycji ESL Pro League. To jednak może nie zaspokoić apetytów kibiców, ponieważ szansę na promocję mają aż trzy rodzime zespoły.

Możliwość awansu aż trzech formacji znad Wisły stała się faktem po zmianach wprowadzonych w europejskiej dywizji ESL Pro League. Organizatorzy zwiększyli liczbę uczestników fazy zasadniczej do szesnastu, dzięki czemu turnieju relegacyjnego uniknęły Ninjas in Pyjamas oraz fnatic. Kolejną szansę otrzymało także AGO Esports, które przy początkowym układzie spadłoby bezpośrednio do niższej ligi. Za to Team Kinguin zapewniło sobie występ w Dallas po zajęciu trzeciego miejsca w 29. sezonie ESEA MDL.

Rywalizacja o dziewiąty sezon Pro League rozpocznie się już o godzinie 17:00. Wtedy w finale ESEA MDL do walki staną Virtus.pro oraz 3DMAX. Zwycięzca zdobędzie już awans na najwyższy szczebel rozgrywek. Więcej o spotkaniu przeczytacie w tym tekście. Na tę samą porę zaplanowany jest start relegacji, które rozpoczną się od meczu AGO Esports vs OpTic. Jak wspominaliśmy wcześniej, w zmaganiach wezmą też udział Team Kinguin oraz przegrany pojedynku Virtus.pro z 3DMAX. Starcie między tymi zespołami zaplanowane jest na 2:00 w nocy. Potyczki Polaków będzie można śledzić na kanale esl_pl na Twitchu.

Harmonogram dnia w Dallas prezentuje się następująco:

  • 17:00 – Poland Virtus.pro vs France 3DMAX – finał 29. sezonu ESEA MDL, zwycięzca awansuje do dziewiątego sezonu ESL Pro League
  • 17:00 – Poland AGO Esports vs Denmark OpTic Gaming – relegacje do ESL Pro League
  • 02:00 – Poland Team Kinguin vs przegrany meczu Virtus.pro vs 3DMAX – relegacje do ESL Pro League

Dwóch z czterech uczestników relegacji wywalczy bilet do ESL Pro League. Turniej odbędzie się przy pomocy drabinki podwójnej eliminacji.