Reprezentanci AGO Esports już jutro rozpoczną udział w turnieju, którego zwycięzca zapewni sobie udział podczas Intel Extreme Masters Sydney.

Podczas turnieju GG:Origin szesnaście zespołów zostało podzielonych na cztery grupy, z których tylko jedna drużyna awansuje do drugiego etapu. Spowodowane jest to tym, że w fazie pucharowej obecnie znajdują się już cztery drużyny, które zostały zaproszone przez organizatorów wydarzenia.

Jedną z drużyn, które powalczą o awans do drugiej fazy jest nasze rodzime AGO Esports, które poznało dziś nowego rywala – LDLC. Dlaczego dopiero dziś? Francuskie EnVyUs oraz niemieckie BIG w ostatniej chwili wycofały się z turnieju, więc organizatorzy musieli zaprosić do stawki nowych uczestników. Dzięki tej zmianie Polacy będą mieli teoretycznie prostsze zadanie, by awansować do play-offów, gdzie na zwycięzcę grupy D czeka już HellRaisers.

Swój pierwszy mecz w grupie polscy zawodnicy rozegrają już jutro, dokładnie o godzinie 15:00, z kolei ich rywalem będzie wcześniej wspominane LDLC. Prócz tych dwóch zespołów w grupie naszych rodaków znajduje się również EPG oraz Singularity.