To nie był zwykły półfinał. To była prawdziwa bitwa o to, kto wystąpi w decydującym meczu o pierwsze miejsce w turnieju. Bitwa, z której x-kom AGO wyszło zwycięsko!

  • Poland x-kom AGO 2:1 Macedonia, The Former Yugoslav Republic of BLUEJAYS

Często zdarzają się spotkania jednostronne. Takie bez historii. Pojedynki, które ledwo się zaczynają, a po chwili kończą. Dzisiejsza potyczka z udziałem x-kom AGO BLUEJAYS zupełnie taka nie była. Dało się odczuć, że zarówno jednej, jak i drugiej stronie bardzo zależy na awansie do Wielkiego Finału FunSpark ULTI EU Regional S3. Dostać się do niego mógł natomiast oczywiście tylko jeden skład.

Po pierwszej mapie, którą był Mirage, bliżej przejścia dalej był przeciwnik polskiej formacji. Członkowie 80. ekipy na świecie według HLTV zaskoczyli i pokazali naprawdę solidnego CS-a, czego efektem było pewne zwycięstwo 16:8. Następnie pojawiła się odpowiedź od AGO, które na Anciencie czuje się, niczym ryba w wodzie – 16:10. Doszło więc do decydującej lokacji – Inferno, na którym od początku do samego końca emocji nie brakowało. Drużyny szły łeb w łeb, aż w końcu któraś musiała zadać ostateczny cios. Dokonała tego dywizja złożona z naszych rodaków, która osiągnęła rezultat 16:13, wygrywając jednocześnie całą serię BO3.

Jutro zobaczymy zatem finałowe starcie, w którym x-kom AGO podejmie Lyngby Vikings lub Copenhagen Flames. Mecz wystartuje o 15:00, a paczka, która triumfuje w nim nad enemy wzbogaci się o $15 000 i rzecz jasna punkty w rankingu HLTV.