W ramach SL i-League S2 Europe Qualifier zmierzyła się ze sobą drużyna AGG oraz formacja NokSuKao. W systemie BO3 walczyli na wszystkich trzech mapach. Sprawdźcie kto poradził sobie lepiej!

Russian Federation NokSuKao wybiera Dust2
Pozostaje Mirage

Poland AGG 13:16 Russian Federation NokSuKao
mapa: de_overpass

Wybraną przez siebie mapę drużyna AGG rozpoczęła po swojej myśli. Rozbroili bombę w pierwszej rundzie pistoletowej, dzięki czemu uzyskali dużą przewagę finansową. Kolejna runda również padła ich łupem, co dało wynik 2:0 na ich korzyść. Pomimo dwóch rund przewagi z solidną sytuacją finansową trzy kolejne rundy z pełnym wyposażeniem po stronie terrorystów zdobył skład NKS. Rundę na remis dla swojej drużyny uzyskał Damian „furlan” Kisłowski, który zdobył trzy świetne zabójstwa i uniemożliwił zdobycie bombsite'u przez przeciwników. Niestety od wyniku 5:6 dla drużyny NSK polska formacja nie potrafiła skutecznie obronić ataków terrorystów. Finalnie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla składu z Rosji.

Druga połowa tej mapy również rozpoczęła się po myśli Polaków. Wygrali rundę pistoletową podkładając bombę  i eliminując wszystkich przeciwników. Kolejne dwie rundy ze względu na przewagę finansową również trafiły na ich konto, co dało rezultat 8:10. Niestety pierwsza runda na pełnym wyposażeniu trafiła do antyterrorystów. Po rozbrojeniu bomby doprowadzili do wyniku 11:8. Pomimo przegranej rundy byli w stanie zagrać na pełnym ekwipunku. Ponownie Damian „furlan” Kisłowski był bohaterem tej potyczki, zabijając trzech przeciwników przywrócił nadzieje swojej drużynie. Pomimo wielu świetnych akcji tego zawodnika na tej mapie, drużyna AGG przegrywa ją, uzyskując wynik 13:16.

Poland AGG 16:12 Russian Federation NokSuKao
mapa: de_dust2

NokSuKao na wybranej przez siebie mapie nie potrafiło odeprzeć skutecznego ataku polskiej drużyny. Bartosz „Hyper” Wolny rozgromił swoich wrogów, zdobywając aż cztery zabójstwa z pistoletu poprzez strzały w głowę. Wygranie pierwszej rundy dało im sporą przewagę finansową. Przy rezultacie 3:0 nadszedł czas na zakup pełnego wyposażenia po obu stronach. W tym momencie swoją siłę zaprezentował Sergey „spaz” Skrypchik, który zabił w tej rundzie czterech wrogów za pomocą karabinu snajperskiego. W kolejnej potyczce świetne otwierające zabójstwo ze strony Piotra „peet” Ćwiklińskiego ułatwiło wejście na bombsite i podłożenie ładunku. Terrorystom udało się obronić bombę, dzięki czemu wygrali rundę i doprowadzili do wyniku 4:1. W siódmej rundzie drużyna NSK zaczęła odrabiać stracone rundy. Po skutecznej defensywie doprowadzili do remisu z wynikiem 5:5. Niestety od tego momentu polskiej formacji udało się wygrać tylko jedną rundę. Pierwsza połowa tej mapy zakończyła się wynikiem 9:6 dla rosyjskiego składu.

Kolejny raz drużyna AGG zwyciężyła rundę pistoletową, dzięki czemu odrobili stracone rundy z poprzedniej połowy. Tym razem udało się wygrać pierwszą rundę na pełnym wyposażeniu, co z pewnością pomogło ustabilizować finanse po stronie antyterrorystów. Przy rezultacie 10:9 drużyna NSK wyeliminowała wszystkich obrońców tracąc tylko jednego zawodnika, co doprowadziło do remisu z wynikiem 10:10. Ponownie świetnie pokazał się furlan, który w wielu rundach zdobywał kluczowe zabójstwa. Tę mapę w świetnym stylu zakończył Piotr „peet” Ćwikliński, zdobywając trzy zabójstwa i kończąc walkę na tej mapie z wynikiem 16:12.

Poland AGG 16:11 Russian Federation NokSuKao
mapa: de_mirage

Na trzeciej, decydującej mapie ponownie polska formacja zdobywa na swoje konto pierwszą rundę. W kolejnej rundzie zabijają dwóch wrogów oraz podkładają ładunek. Ich przeciwnicy nie zdecydowali się na próbę odbicia utraconego bombsite'u, dzięki czemu drugi punkt zasila konto formacji AGG. Kolejną rundę rosyjska drużyna była zmuszona grac bez zakupu ekwipunku. Polacy bez problemu poradzili sobie z atakiem na nieuzbrojonych antyterrorystów. Przyszedł czas na potyczkę z pełnym ekwipunkiem po obu stronach. Pomimo dwóch otwierających zabójstw ze strony NSK nasza drużyna zdołała podłożyć ładunek i skuteczni ego obronić. Doprowadziło to do wyniku 4:0 dla Polaków. Dzięki zachowaniu jednej broni antyterroryści postanowili zakupić wyposażenie za pozostałe pieniądze. Udało im się dzięki temu wyeliminować wszystkich terrorystów i zdobyć pierwszy punkt na tej mapie. Rosyjska drużyna ewidentnie nie radziła sobie z taktycznymi atakami naszych graczy. Dopiero przy wyniku 7:1 byli w stanie powstrzymać skuteczne natarcie terrorystów. Finalnie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla polskiego składu.

W drugiej połowie, pomimo wygranej rundy pistoletowej, polska drużyna nie potrafiła odeprzeć ataków wroga. Drużyna NSK odrobiła aż pięć rund z rzędu, dzięki czemu wynik przybrał postać 13:9. W dwudziestej trzeciej rundzie ponownie Damian „furlan” Kisłowski zabijając aż czterech wrogów, odblokował swoją drużynę, aby ta mogła piać się dalej po zwycięstwo. Rosyjska formacja zdobyła jeszcze jedynie dwie rundy, co spowodowało, iż drużyna AGG wygrywa te mapę z rezultatem 16:11. Całe spotkanie zwyciężają rezultatem 2:1.