Polski zespół AGG wygrał z duńskim SK Gaming 2:0, po zaciętym starciu na de_overpass i świetnej kontroli mapy na de_inferno, tym samym nasi rodacy awansują do ostatniego meczu, z którym zmierzą się z dignitas w walce o miejsce na DreamHack Masters Malmö!

de_overpass

Team AGG po wygranej rundzie nożowej, zwyciężyli pistoletówkę, gdzie każdy z zawodników dołożył swojego fraga. SK Gaming zdołali zdobyć jeden punkt, doprowadzając do 3:1, jednak potem znów AGG zdominowało Duńczyków. GruBy w siódmej rundzie, zaszedł wroga od pleców i zdobył aż 3 zabójstwa, dzięki czemu Polacy zwiększyli swoją dominację do 6:1. MODDII zabijając trzech graczy, zapewnił wygraną rundę swojej drużynie i zmusił Polaków do Eco. Team AGG popisało się świetnymi umiejętnościami i zwyciężyli rundę eco, walcząc z samymi pistoletami. Znów świetnie zagrał GruBy, który jednym strzałem z Deagla, zabił dwie osoby. Ekipa Kubika pokazała na tej mapie niesamowite umiejętności. Niesamowite zgranie i umiejętności AIM’owe zagwarantowały naszym ogromną przewagę w pierwszej połowie – 12:3.

Druga pistoletówka wpadła na konto SK Gaming i skorzystali z przewagi wyposażenia zapewniając wynik 12:6. Gdy AGG zapewniło sobie pierwszego „full’a” w drugiej połowie, bez problemu wygrali rundę. Od tego momentu Duńczycy zaczęli robić comeback. Gdy zapewnili sobie dziesiątą rundę (13:10) Team AGG wzięli pauzę taktyczną, żeby omówić co się zepsuło i zatrzymać pędzące SK. Dopiero gdy Duńczycy mieli szansę doprowadzić do remisu, Nasi się obudzili i wygrali dopiero drugą rundę w tej połowie. Gra Polaków po stronie terrorystów pozostawiła wiele do życzenia, przez co SK Gaming doprowadziło do dogrywki na tej mapie.

Pierwsza runda dogrywki padła łupem Duńczyków, lecz dwie kolejne wygrali już nasi rodacy, dając sobie tym samym prowadzenie na pierwszej połowie (17:16). Kolejna runda wpadła na konto AGG, dając im tym samym dwie szanse na wygranie pierwszej mapy. SK Gaming dzięki dobrej komunikacji i wygranym pojedynku 1vs1 Friisa z Hyperem doprowadziło do drugiej dogrywki. W drugiej dogrywce Polacy pokazali się z tej lepszej strony i wygrali ostatecznie pierwszą mapę 22:19!

de_inferno

Po raz kolejny runda nożowa wpada na konto AGG, lecz tym razem nasi rodacy przegrywają runde pistoletową. Za to postanowili w kolejnej rundzie zakupić bronie i opłaciło się to, wygrali oni i zdobyli przewagę pieniężną nad rywalem, zdobywając w następstwie kolejne rundy. Świetną kontrolą mapy i obroną bombsite'ów zdominowali duński zespół. Dominik „GruBy” Świderski i Bartosz „Hyper” Wolny świetnie bronili bombsite'u B, nie dawali oni najmniejszych szans na wejście Duńczykom, a w jednej z rund GruBy pokusił się nawet o ace'a! Reszta składu AGG również pokazała się z bardzo dobrej strony, SK Gaming było bezradne w pojedynkach z Polakami. Do końca pierwszej połowy nasi rodacy oddali rywalom tylko jedną rundę i przy zmianie stron prowadzili już 13:2.

Druga runda pistoletowa wpadła na konto SK Gaming i zdołali oni wygrać tylko kolejne dwie rundy, gdyż Polacy na pierwszej rundzie z pełnym wyposażeniem wygrali bez strat zawodnika i ostatecznie nie oddali już przeciwnikowi żadnej rundy, wygrywając tym samym tą mapę 16:5 i całe spotkanie 2:0!

Kolejny mecz, w którym AGG powalczy o miejsce na DreamHack Masters Malmö zaplanowany jest na godzinę 18:30, a ich rywalem będzie dignitas, które wygrało swój poprzedni mecz z HellRaisers.