W dniach 7-8 grudnia odbędą się finały Dywizji Mistrzowskiej Jesień 2019. Tym razem zawodnicy Polskiej Ligi Esportowej i ich fani spotkają się w Rzeszowie, a dokładnie położonej w jego sąsiedztwie Jesionce, gdzie znajduje się centrum wystawienniczo-kongresowe G2A Arena. Na wydarzeniu tym nie zabraknie marki Actina.

Marka Actina ma na swoim koncie obecność na licznych imprezach elektronicznej rozrywki w tym roku. W czwartym kwartale do największych projektów należało partnerstwo technologiczne podczas październikowych Poznań Game Arena, które w tym roku według organizatorów przyciągnęło rekordową frekwencję, bo liczącą ponad 79 tys. osób.

Tym razem przyszedł czas na finały Polskiej Ligi Esportowej. Pula nagród tych rozgrywek wynosi 130 tys. zł, a zwycięzców poznamy już w drugi weekend grudnia. Finałowe mecze odbędą się w nowoczesnym obiekcie G2A Arena, której powierzchnia wystawowa liczy ponad 16 tys. mkw. 

– Cieszymy się, że po raz kolejny w tym roku Actina będzie w samym sercu esportowych emocji i rywalizacji. Polska Liga Esportowa inaugurowała sezon na PGA, gdzie my też byliśmy obecni jako partner technologiczny imprezy. Teraz przyszedł czas na finał rozgrywek, które Actina również wspiera nie tylko jako partner Polskiej Ligi Esportowej, ale też marka, której rozwiązania gamingowe są naturalnie wybierane i kojarzone z polskim esportem – mówi Michał Miłkowski, Doradca Zarządu ds. Rozwoju Biznesu Komponentów i marki PC Actina w ACTION S.A.

Kibice, którzy nie będą mogli oglądać na żywo rozgrywek, będą mieli możliwość śledzić oficjalną transmisję, którą przeprowadzi agencja gamingowa FantasyExpo – organizator całego wydarzenia. 

Na finałach w podkarpackim obiekcie wystawienniczym G2A Arena zagra w sumie 6 drużyn – dwie otrzymają zaproszenia od organizatora.