Podopieczni IMD rozgrywali dziś finał ESEA Advanced. Pokonali w nim duńskie Tricked wynikiem 2:0 i tym samym zapewnili sobie awans do ESEA MDL S31!

To był piękny wieczór dla polskiego Counter Strike'a. Reprezentanci Actina PACT podjęli Tricked w finałowym starciu ESEA Advanced. Zwycięzca mógł być tylko jeden i tylko jedna drużyna mogła cieszyć się slotem w 31. sezonie ESEA MDL.

Z początku na pierwszej mapie, o dziwo polski skład nie będący faworytem dominował. Strona CT przebiegała tak, jak powinna i wydawało się, że dość szybko widowisko na D2 dobiegnie końca. Okazało się jednak, że Duńczycy również potrafią się bronić. Z wyniku 3:12 doprowadzili do dogrywki, ale w niej koniec końców triumfował PACT – 19:17. Później wystarczyło dopiąć swego podczas Inferno, aczkolwiek to zadanie nie należało do najłatwiejszych. Zdenerwowane po porażce Tricked wzięło się w garść i wypracowało sobie rezultat 10:5. Mimo to, lunAtic i spółka nie poddawali się. Zwyciężyli pistoletówkę i poszli za ciosem. W ostatecznym momencie rywalizacji byli lepsi, co poskutkowało wygraną do 14.

Reprezentanci organizacji padre pierwszy raz od dawna mogą być z siebie naprawdę zadowoleni. Osiągnęli bowiem miejsce na liście uczestników ESEA MDL, czyli ligi, z której można dostać się do ESL Pro League.