Ekipa Actina PACT w porę złapała wiatr w żagle. Polacy podczas play-offów ESEA Advanced radzą sobie świetnie i są już w półfinale!

Vertigo
(8:7; 3:9)

Poland Actina PACT

2

Mimo, że nasi rodacy rozpoczęli ten mecz po stronie atakującej, to nie przeszkadzało im to w zdobywaniu punktów. Co prawda w pierwszych starciach pojawiały się drobne błędy, przez co pojedynek był zacięty, ale i tak końcówka połowy numer jeden należała do podopiecznych IMD, którzy prowadzili 9:6.

Po krótkiej przerwie Actina PACT wiedziała, co ma robić. Pewnym krokiem dążyła po upragnione zwycięstwo. Defensywa polskiej formacji wyglądała naprawdę przyzwoicie, a Gambit Youngsters nie mogło sobie z tym poradzić. Gdy lunAtic i spółka byli już o krok od zamknięcia tego widowiska, Rosjanie się przebudzili, ale nie na długo. Po chwili zostali pokonani 16:11.

Vertigo

Na Vertigo od pistoletówki oglądaliśmy rozgrywkę, w której raz jedni, raz drudzy wygrywali rundy. Nawet przez moment pierwszej części rosyjscy zawodnicy, bądź polscy nie przejęli w pełni inicjatywy. Najlepiej obrazuje to tablica wyników, która wskazywała minimalną przewagę Gambit – 8:7.

Dopiero zmiana stron odsłoniła lepszy skład w tym ćwierćfinale. Byli nim Polacy, którzy w ataku czuli się niczym ryba w wodzie. Oczywiście zdarzały im się wpadki, ale nie miały one większego znaczenia, ponieważ koniec końców Actina PACT ponownie triumfowała 16:11.

Jak sam tytuł wskazuje – grono darko wjechało na autostradę prowadzącą do ESEA MDL. Pytanie tylko czy uda im się dotrzeć do celu zostając mistrzem 31. sezonu ESEA Advanced, czy jednak skręcą w zły zjazd ulegając jakiemuś rywalowi po drodze.